Lechia pokonuje Drutex Bytovię Bytów w ostatnim przedsezonowym sparingu. Przepiękne bramki Krasicia i Wolskiego (WIDEO)

Zwycięstwem 2:1 nad Drutex Bytovią Bytów zakończył się ostatni mecz kontrolny piłkarzy Lechii Gdańsk. Biało-zieloni bezbłędnie egzekwowali stałe fragmenty gry. Najpierw bramkę przepięknej urody strzelił Milos Krasić, a na kwadrans przed końcem pierwszej połowy fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Rafał Wolski. PECH SĘDZIEGO GŁÓWNEGO

Mecz został przerwany już w pierwszej minucie. Niestety pecha miał sędzia główny spotkania, który skręcił staw skokowy i musiał opuścić boisko. W jego miejsce wszedł sędzia asystent, a jego role na linii przejął bramkarz Drutex Bytovii – Mateusz Oszmaniec.

STADIONY ŚWIATA MILOSA KRASICIA

Już w 8. minucie meczu Lechia wyszła na prowadzenie. Rzut wolny z prawie 40. metrów skutecznie egzekwował Milos Krasić, który nie dał szans Gerardowi Bieszczdowi. 10. minut później do wyrównania doprowadziła Bytovia, która wykorzystała błąd Pawła Stolarskiego w środku pola. Rajd przez pół boiska precyzyjnym strzałem wykończył Mateusz Klichowicz.

WOLSKI POKAZAŁ KLASĘ

W 28. minucie Lechia znowu wyszła na prowadzenie. Kolejny raz, jeden z bytowskich obrońców, faulował zawodnika Lechii tuż przed polem karnym. Do rzutu wolnego podszedł Rafał Wolski, który fantastycznym, technicznym strzałem dal Lechii prowadzenie. Do przerwy biało-zieloni prowadzili z Drutex Bytovią Bytów 2:1. Po przerwie obaj szkoleniowcy dali pograć zmiennikom. Spotkanie straciło tempo, a żadna z drużyn nie potrafiła już strzelić bramki. Wśród gdańszczan na słowa uznania zasłużył Adam Buksa. Młody napastnik harował w ataku, co często skutkowało groźnymi kontrami Lechii. 19-latek nie zdołał jednak strzelić bramki.

CZAS NA WISŁĘ PŁOCK

Dla Lechii był to ostatni mecz kontrolny przed startem sezonu. Bytovia na zgrupowaniu w Gniewinie zostanie jeszcze przez najbliższy tydzień. W następny piątek podopieczni Tomasza Kafarskiego zmierzą się w meczu towarzyskim z Chojniczanką Chojnice. Tego samego dnia, biało-zieloni rozpoczną zmagania w piłkarskiej ekstraklasie. Podopieczni Piotra Nowaka zmierzą się z beniaminkiem – Wisłą Płock. Początek tego meczu o godz. 18:00

LECHIA GDAŃSK – DRUTEX BYTOVIA BYTÓW 2:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Milos Krasić (8.-wolny), 1:1 Mateusz Klichowicz (19), 2:1 Rafał Wolski (28.-wolny).

LECHIA: Milinković-Savić (61 Podleśny) – Janicki, Maloca, Wojtkowiak (61 Chrzanowski) – Stolarski, Gamakow (61 Makowski), Chrapek (61 Kovacević), Krasić (61 Letniowski), Wolski (61 Kobylański), Pawłowski (61 Kałahur) – Buksa.

DRUTEX BYTOVIA: Bieszczad (46 Oszmaniec) – Wróbel (80 Wolski), Cseh, Opałacz (82 Kaba) – Serafin (46 Mandrysz), Poczobut (46 Rzuchowski) – Kamiński (46 Cieślik), Bąk (46 Wilczyński), Klichowicz (60 Klichowicz), Formela (89 Kropidłowski) – Surdykowski.