Arka Gdynia w 1/16 finału PP

Piłkarze Arki Gdynia awansowali do 1/16 finału Pucharu Polski. Żółto-niebiescy wygrali w Gołdapi z Romintą 4:1.Gdynianie poważnie potraktowali wyjazd na wschód kraju pewnie wygrywając z IV-ligowym  zespołem.
Trener Grzegorz Niciński dał szanse zawodnikom, którzy w dotychczasowych spotkaniach w ekstraklasie grali niewiele lub wcale. Po raz pierwszy w wyjściowym ustawieniu wystąpił Szymon Lewicki, który w pierwszych dwóch meczach ligowych nie łapał się do składu meczowego.

Wynik spotkania w 20 minucie otworzył Adam Marciniak, który strzelił swojego debiutanckiego gola w żółto-niebieskich barwach. 7 minut później dobrą akcje przeprowadził Rashid Yussff. Anglik dograł w pole karne, a akcje mocnym uderzeniem z powietrza wykończył Rafał Siemaszko. W 62 minucie na 3:0 podwyższył Szymon Lewicki, a asystę zaliczył Damian Zbozień. W 76 minucie Lewicki wystąpił w roli podającego. Król strzelców poprzedniego sezonu I-ligi wyłożył piłkę Przemysławowi Stolcowi, który ustalił rezultat na 4:1 dla Arki.

Arka w kolejnej rundzie zagra z Olimpią Zambrów. Już w najbliższy piątek gdynian czeka kolejny mecz o ligowe punkty. O 18.00 przy Olimpijskiej podejmą Ruch Chorzów.