Arka nokautuje kolejnego sparingpartnera

2 wygrane sparingi i 11 zdobytych goli. Piłkarze Arki Gdynia zaprezentowali wysoką formę strzelecką podczas przygotowań do meczu z Koroną Kielce.
W niedzielę o 18.00 piłkarska reprezentacja Polski zainauguruje udział w eliminacjach mistrzostw świata. W związku z przerwą w rozgrywkach ekstraklasy Arka Gdynia rozegrała drugi mecz sparingowy.  Po środkowym zwycięstwie 5:0 z Orkanem Rumia żółto-niebiescy rozbili 7:0 Kaszubie. Spotkanie w Kościerzynie uczciło obchody 70-lecia IV ligowego klubu.

SKUTECZNI SZWOCH I ABOOTTA

Podobnie jak w Rumi pierwsze skrzypce w drużynie Arki odegrał Mateusz Szwoch. 23-letni pomocnik w ekstraklasie nie doczekał się jeszcze gola, a w Kościerzynie tak jak w meczu z Orkanem zdobył 2 bramki. Dublet zanotował także wracający do formy po kontuzji Paweł Abbott, który coraz mocniej zgłasza gotowość powrotu na ligowe boiska. Na listę strzelców wpisali się również Rafał Siemaszko, Adrian Błąd i Damian Mosiejko.

JAROSZENKO ZNÓW NIE ZAGRAŁ

Sparing z Kaszubią był kolejną okazją zademonstrowania swoich umiejętności dla testowanego Michała Boreckiego, który zanotował asystę przy pierwszym golu Mateusz Szwocha.  Na boisku nie pojawił się Konstiantyn Jaroszenko. Byłemu młodzieżowemu reprezentantowi Ukrainy na razie można było przyglądać się jedynie podczas treningu. Decyzja o tym czy pozostanie w klubie zapadnie w ciągu najbliższych dni.

Doświadczony pomocnik wywarł jednak dobre wrażenie na sztabie szkoleniowym i jest bliski podpisania kontraktu. Pochlebne recenzje zbiera także jego młodszy rodak. Zaangażowanie Andrija Waceby w klubie z Olimpijskiej traktują jako inwestycje w przyszłość. 20-letni pomocnik w Kościerzynie rozegrał 45 minut.

Kaszubia Kościerzyna – Arka Gdynia 0:7 (0:5)

Bramki: Szwoch 22′, 45′, Błąd 26′, Abbott 32′, 43′, Mosiejko 60′, Siemaszko 68′

Kaszubia: Krawcewicz – Drzymała, Siemko, Bobowski, Szulc – Choszcz, Wenta, Piekarski, Węgliński, Rychlewski – Kazubowski

Arka 1. połowa: Jałocha – Socha, Stolc, Sobieraj, Marciniak – Błąd, Łukasiewicz, Borecki, Bożok – Szwoch – Abbott.

Arka 2. połowa: Jałocha (67′ Moczadło) – Zbozień, Marcjanik, Sołdecki, Wojowski – Błąd (61′ Nowicki), Waceba, Mosiejko, Yussuff – Siemaszko, Zjawiński

Arka najbliższy ligowe mecz rozegra 10 września w Kielcach z Koroną.