Łączpol wygrywa na inuagurację. UKS PCM Kościerzyna blisko niespodzianki

Od zwycięstwa rozpoczęły nowy sezon PGNiG Superligi szczypiornistki AZS Łączpol AWFiS Gdańsk. Podopieczne Edyty Majdzińskiej pokonały przed własną publicznością w derby Pomorza UKS PCM Kościerzyna 27:24. To „Akademiczki” lepiej rozpoczęły sobotnie spotkanie. Gdańszczanki grały mądrze, a bramkę niemal zamurowała Renata Kayumova, która do 10. minuty broniła ze 100 procentową skutecznością. Szczypiornistki z Kościerzyny miały wyraźny problem w ofensywie i celnymi rzutami na bramkę Łączpolu.

ŚWIETNY POCZĄTEK KAUYMOVEJ

W drużynie z Gdańska świetnie spisywała się nie tylko Renata Kayumova, ale także Karolina Kalska. Skrzydłowa, która bardzo często dostawała piłki od swoich koleżanek była praktycznie bezbłędna. W ekipie przyjezdnych dobrą pierwszą połowę rozegrała Kamila Konofał, która rzuciła trzy bramki. Łączpol doskonale rozpoczął inauguracyjne spotkanie wygrywając pierwszą połowę 13:7.

UKS PCM ODROBIŁ STRATY

Drugą odsłonę meczu lepiej rozpoczęły przyjezdne, która jako pierwsze rzuciły bramkę. Drużynie Łączpolu, podobnie jak w poprzednim sezonie, zdarzył się przestój w grze, który z łatwością wykorzystał UKS PCM Kościerzyna. Na kwadrans przed zakończeniem meczu przewaga podopiecznych Edyty Majdzińskiej stopniała do zaledwie dwóch bramek. W końcowych minutach przyjezdne nie potrafiły jednak wykorzystać gorszego momentu gospodyń, a zwycięstwo gdańszczanek w ostatnich sekundach przypieczętowała Karolina Kalska, która skutecznie egzekwowała rzut karny. Ostatecznie AZS Łączpol AWFiS Gdańsk pokonał UKS PCM Kościerzyna 27:24.

AZS Łączpol AWFiS: Kayumova, Chojnacka – Kalska 8, Siódmiak 5, Stachowska 3, Pasternak 3, Górna 2, Ciura 2, Lalewicz 2, Skonieczna 1, Świerczek 1 oraz Masna, Mazurek, Żukowska.

Karne: 4/4.
Kary: 14 min. (Skonieczna 6 min. – cz.k., Siódmiak 4 min., Masna 2 min., Lalewicz 2 min.)

UKS PCM: Brzezińska-Recław, Liskowska – Krajewska 7, Sus 3, Konofał 3, Bunikowska 3, Mokrzka 3, Wójcik 2, Jakubowska 1, Białek 1, Ziółkowska 1 oraz Belter, Rogożeńska.

Karne: 2/3.
Kary: 8 min. (Rogożeńska 2 min., Ziółkowska 2 min., Białek 2 min., Konofał 2 min.).

Sędziowie: D.Mroczkowski, J.Mroczkowski (Sierpc).