Oto zwycięzcy 54. Biegu Westerplatte! Bardzo dobre wyniki. Pogoda sprzyjała zawodnikom [WIDEO]

Znamy zwycięzców 54. Biegu Westerplatte są nimi Marek Kowalski, który do mety dobiegł w czasie 30 minut i dwóch sekund oraz Ewelina Paprocka, która dystans 10 kilometrów pokonała w czasie 34 minut i 41 sekund. Ostatni na mecie był pan Józef z Polic, który do pokonania wyznaczonego dystansu potrzebował nieco ponad 90 minut.

Start i meta biegu zlokalizowane były pod pomnikiem upamiętniającym polskich obrońców Wybrzeża w 1939 roku. Tradycyjnie wystrzałem z pistoletu startowego sygnał do rozpoczęcia biegu dał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Już pół godziny później najlepsi zawodnicy dobiegali do mety.

WIELKI SPORTOWY DUCH ŁUKASZA KUJAWSKIEGO

Swoją klasę pokazali Marek Kowalski i Łukasz Kujawski, który od początku wybili się na prowadzenie i walczyli aż… do piątego kilometra, gdy Kujawski zszedł z trasy, trzymając się za bok. Do biegu powrócił, co świadczy o jego wielkiej ambicji, jednak nie prześcignął Kowalskiego, który wpadł na metę pierwszy, uzyskując wynik 30 minut i 2 sekund. Chwalony za sportową postawę Kujawski był na mecie drugi, a zaraz zanim uplasował się Mateusz Niemczyk.

NIE POBITO REKORDU FREKWENCJI

Wśród kobiet najlepsza okazała się być Ewelina Paprocka, która ukończyła bieg w czasie 34 minut i 41 sekund. Swoich wiernych kibiców miał Adam Korol. Były olimpijski wioślarz i minister sportu osiągnął wynik 37 minut. Po godzinie 13.00 na mecie pojawili się ostatni zawodnicy.

Do biegu zgłosiło się 3608 biegaczy. Według organizatorów na starcie stanęło 3000 osób, zatem nie pobito zeszłorocznego rekordu frekwencji, który wynosił 3150 osób. Kibice nieco narzekali na pochmurna pogodę, jednak zawodnicy twierdzili, że warunki były świetne, szczególnie, że pomimo zachmurzenia nie padało.