Natalia Partyka po raz czwarty mistrzynią igrzysk paraolimpijskich. 20 medali dla reprezentantów Polski

Już 20 medali wywalczyli reprezentanci Polski na igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro. We wtorek kolejne dwa złote medale zdobyli Natalia Partyka w tenisie stołowym oraz Maciej Sochal w rzucie maczugą. Polska na 14. miejscu w kwalifikacji medalowej.

Dla Natalii Partyki, która w finale pokonała Chinkę Qian Yang 3:0 (11:8, 18:16, 11:5), to czwarty z rzędu tytuł mistrzyni igrzysk paraolimpijskich.

Na najniższym stopniu podium stawali we wtorek Karolina Pęk w tenisie stołowym oraz w lekkoatletyce Katarzyna Piekart w oszczepie oraz Barbara Niewiedział w biegu na 400 m.

POLSKA NA 14 MIEJSCU W KWALIFIKACJI MEDALOWEJ

Polska z dorobkiem 4 złotych, 9 srebrnych i 8 brązowych medali zajmuje 14. miejsce w klasyfikacji medalowej. Prowadzą Chiny z dorobkiem 147 medali (63-51-33).