Bez sensacji w Krakowie. Basket 90 przegrał z Wisłą Can Pack

Przez 3 kwarty koszykarki Basketu 90 dzielnie walczyły z mistrzem Polski, ale w ostatniej nie miały nic do powiedzenia i przegrały czwarty kolejny mecz w lidze. Gdynianki uległy Wiśle Can Pack 60:72( 12:17, 27:13, 15:16, 5:27).
SŁABY POCZĄTEK I ZNAKOMITY ZRYW PRZED PRZERWĄ

Początek spotkania nie wskazywał na to, że Basket 90 nawiąże wyrównaną walkę z faworyzowaną Wisłą Can Pack. Gdynianki pod Wawel wybrały się z bagażem trzech ligowych porażek i Markiem Lebiedzińskim , który cały czas oswaja się rolą pierwszego trenera. Młodego szkoleniowca wspierał doświadczony Adam Prabucki.

Mecz lepiej rozpoczęła Wisła, która dość szybko uciekła na 11 punktów. Ta strata podziałała jednak mobilizująco na gdynianki, które rzuciły się w skuteczny pościg. Po pierwszej kwarcie Basket 90 przegrywał tylko 5 punktami, a w drugiej wrzuciły wyższy bieg. Zanotował serie 9-0 najpierw odrabiając straty, a później wychodząc na prowadzenie. Po pierwszej połowie ekipa gości nieoczekiwanie wygrywała 39:30. Bardzo dobrze pod koszem radziła sobie Dominika Miłoszewska, która już do przerwy miała 10 punktów. W ataku skuteczna była także Monika Grigalauskyte. Litewska podkoszowa po dwóch kwartach miała na koncie 7 pkt.

FATALNA OSTATNIA KWARTA

Pierwsze punkty w drugiej połowie zdobył Basket i wydawało się, że gdynianki po powrocie z szatni podtrzymają znakomitą dyspozycje z drugiej kwarty. W trzeciej odsłonie faktycznie tak było i po 30 minutach prowadziły 10 punktami. To podrażniło dumę mistrzyń Polski, które w ostatniej kwarcie praktycznie na nic nie pozwoliły gdyniankom zaliczając serie 12:0. Podopieczne trener Lebiedzińskiego czwartek kwarcie rzuciły tylko 5 punktów, a „Biała Gwiazda” 27.

Największą krzywdę Basketowi wyrządziły Ewelina Kobryn i Meighan Simmons. Była środkowa gdyńskiej drużyny rzuciła 27 pkt, a Amerykanka 22 pkt. Po stronie gości najlepiej punktującymi były Dominika Miłoszewska i Carolyn Swords, które zanotowały po 10 pkt. Amerykanka dołożyła jeszcze 10 zebranych piłek.