Pruszczański Bieg Niepodległości. Najbardziej płaska trasa w Polsce i niezwykła sceneria

Ponad 250 uczestników stanęło na starcie pierwszego Pruszczańskiego Biegu Niepodległości. Zawody rozgrywane były na lotnisku 49 Bazy Lotniczej.

– Najbardziej płaska trasa w Polsce, wspaniała pogoda do biegania i niezwykła sceneria w postaci wojskowych śmigłowców, w tym bojowy Mi-24 towarzyszący ceremonii wręczania nagród – zachwalają atuty świątecznego biegu zwodnicy.

WŚRÓD MĘŻCZYZN NAJLEPSZY BYŁ SEBASTIAN WĄSICKI Z REDY

10-kilometrowy dystans najszybciej pokonał Sebastian Wąsicki z Redy (34 :57). Na drugim miejscu uplasował się bydgoszczanin Michał Musiał (36:43), a jako trzeci linię mety minął Mariusz Koralewski z Kwidzyna (37:20).

SIOSTRY TUWALSKIE NIE MIAŁY SOBIE RÓWNYCH

Wśród pań równych sobie nie miały siostry Tuwalskie – gdańszczanki reprezentujące LKS Zantyr Sztum. Zwyciężyła Elżbieta (40:27), wyprzedzając o siedem sekund Małgorzatę. Na trzecim stopniu podium stanęła Aleksandra Grabias (43:12) z Gdańska.

SPECJALNE TRASY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Zanim do rywalizacji przystąpili zawodnicy i zawodniczki startujący w kategorii open, na płycie lotniska ścigali się najmłodsi miłośnicy aktywnego trybu życia. Dla dzieci i młodzieży były krótsze dystanse – od 500 metrów do 2 kilometrów.

WYRÓŻNIENI WŚRÓD NAJMŁODSZYCH

Na listę zwycięzców wpisali się: Martyna Zagdańska (Pruszcz Gdański), Marcin Kiedyk (SP 4 w Pruszczu Gd.), Alicja Baberowska (Gdańsk), Oliver Białas (SP 47 w Gdyni), Julia Wiergowska (Straszyn) i Jakub Sztejter (Pruszcz Gd.). Organizatorami pierwszego Biegu Niepodległości były Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim oraz 49 Baza Lotnicza.