Licealiści postraszyli hokeistów MH Automatyki. O wszystkim zadecydowała trzecia tercja

Uczniowie szkoły mistrzostwa sportowego napędzili strachu hokeistom MH Automatyki. Gdańszczanie, którzy byli zdecydowanym faworytem czwartkowego spotkania, wygrali z drużyną z Sosnowca 5:2.
Sensacją pachniało przez dwie tercje. Pierwszą z nich podopieczni Andreja Kowaliewa przegrali 1 do 2, a dopiero w drugiej zdołali doprowadzić do remisu. Wszystko rozstrzygnęło się w trzeciej, w której trzy bramki pozwoliły zapisać na koncie beniaminka komplet punktów. Bramki w trzeciej tercji strzelali Polodna i Strużyk. Wcześniej dwukrotnie bramkarza rywali pokonywał Nasca.

Mecz przeciwko młodzieży z Sosnowca nie jest dobrym prognostykiem przed zbliżającą się batalią o utrzymanie w hokejowej ekstralidze. Gdańszczanie notują spadek formy.

Mecz z SMS-em Sosnowiec nie miał wpływu na układ tabeli. Gdańszczanie o utrzymanie w hokejowej ekstralidze powalczą z Nestą Mires Toruń. Dwa pierwsze mecze odbędą się na wyjeździe, dwa kolejne w Gdańsku. Rywalizacja toczyć się będzie do 4 zwycięstw.