Lechia znowu wygrywa, Wiśniewski znowu strzela. Piąte zwycięstwo biało-zielonych

Lechia Gdańsk kontynuuje zwycięską passę w sparingach. Biało-zieloni pokonali Drutex-Bytovię Bytów 1:0 (1:0) po bramce Marco Paixao. W drużynie gdańszczan zadebiutował sprowadzony niedawno Dusan Kuciak. Lechia świetnie rozpoczęła mecz. W 10. minucie Marco Paixao wykorzystał dogranie ze środka pola i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości – Michała Szromnika. Chwilę później Rafał Janicki opuścił boisko, a w jego miejsce pojawił się Grzegorz Wojtkowiak.  W 24. minucie szansę na podwyższenie miał Rafał Wolski, ale jego strzał z rzutu wolnego fantastycznie obronił Szromnik.

Po przerwie Lechia zdobyła drugą bramkę. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Wiśniewski. Tym razem Lechii udało się to, czego zabrakło w poprzednim spotkaniu. Gospodarze spokojnie kontrolowali przebieg meczu i dowieźli zwycięstwo do końca.

Lechia Gdańsk – Drutex-Bytovia Bytów 2:0 (1:0)

Bramki: M. Paixao 10′, Wiśniewski 72′

Skład Lechii:

I połowa: Kuciak, Janicki (Wojtkowiak 19′), Wawrzyniak, Krasić, Borysiuk, M. Paixao, Peszko, Maloca, Wolski, F. Paixao, Stolarski

II połowa: Podleśny – Wawrzyniak, Vitoria, Mak, Mila, Kuświk, Wiśniewski, Haraslin, Chrapek, Maloca (Nunes 60′), Wojtkowiak

Skład Drutex-Bytovii:

I połowa: Szromik – Opałacz, Rzuchowski, Monterde, Kamiński, Ploj, Surdykowski, B.Wolski, Bielak, Cseh, Wacławczyk.

II połowa: Bieszczad – Wróbel, K.Bąk, J.Bąk, Klichowicz, Poczobut, Cieślik, Wilczyński, Modelski, Wilk, Serafin.