AZS Łączpol nie dał rady faworytowi z Lubina. Szósta porażka gdańszczanek

Szczypiornistki AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk po fatalnym meczu przegrały z Metraco Zagłębiem Lubin. Gdańszczanki od początku spotkania nie radziły sobie z wyżej notowanymi rywalkami i ostatecznie poległy 23:34. To szósta porażka w tym sezonie.

Gdańszczanki bardzo źle rozpoczęły mecz. Od początku przegrywały, a po kwadransie gospodynie prowadziły już 10:3. Przyjezdne nie radziły sobie w ataku, a w obronie pozwalały rywalkom na łatwe zdobywanie bramek. Jedyny element, który dobrze funkcjonował w grze szczypiornistek AZS-u Łączpol, to wykonywanie rzutów karnych. Nie można jednak marzyć o odrabianiu wynoszącej siedem bramek straty, jeśli nie gra się skutecznie w defensywie. Na przerwę podopieczne Edyty Majdzińskiej schodziły przegrywając 10:17.

DRUGA POŁOWA BEZ ZMIAN

W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Zagłębie kontrolowało przebieg meczu. Na straconą bramkę odpowiadało jedną lub dwiema zdobytymi i prowadziło nawet dziewięcioma trafieniami. W ostatnich minutach meczu gospodynie powiększyły prowadzenie i ostatecznie wygrały jedenastoma bramkami.

KOLEJNY TRUDNY RYWAL

Gdańszczanki mają na koncie dziewięć wygranych, jeden remis, sześć porażek i zajmują siódme miejsce w lidze. Następny mecz rozegrają we własnej hali. 12 lutego do Trójmiasta przyjedzie drużyna Pogoni Baltica Szczecin. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Metraco Zagłębie Lubin – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 34:23 (17:10)