Dobry prognostyk hokeistów przed najważniejszą walką w sezonie. Unia wraca do domu bez punktów

Pewne zwycięstwo na koncie gdańskich hokeistów przed najważniejszą walką sezonu. Dzisiaj w hali Olivia podopieczni Andreja Kovalieva wygrali z Unią Oświęcim 8 do 4. To fantastyczny prognostyk przed walką o utrzymanie w lidze. Mecz w Olivii był ostatnim w rundzie zasadniczej sezonu.
Strzelanie w Olivii rozpoczęło się bardzo szybko. Goście już w 2. minucie wyszli na prowadzenie. 60 sekund później hokeiści z Gdańska doprowadzili do remisu. Pierwsza tercja była nadzwyczaj interesująca. Gdańszczanie zdołali wyjść na dwubramkowe prowadzenie, ale przyjezdni jeszcze pod koniec pierwszej tercji zdołali doprowadzić do wyrównania. Pomógł w tym m.in. Michał Kieler. Bramkarzowi MH Automatyki przytrafił się straszny błąd, który z łatwością wykorzystali hokeiści z Oświęcimia.

Drugą tercję z wysokiego „C” rozpoczęli gospodarze. 50 sekund po wznowieniu gry MH Automatyka była ponownie na prowadzeniu. Bramkę strzelił Adrian Kastel-Dahl. Szybko drugą bramkę dorzucił Marzec i wydawało się, że gdańszczanie kontrolują sytuację. Na 10 minut przed końcem Unia zdołała jeszcze strzelić bramkę kontaktową, ale było to ich ostatnie trafienie w tym meczu. Potem strzelali już tylko gospodarze. Kolejne bramki dorzucili Rompkowski i Kantor i MH Automatyka ostatecznie triumfowała 8:4.

To dobry prognostyk przed zbliżającą się walką o utrzymanie hokejowej ekstraligi. Gdańszczanie w play-outach zmierzą się z Nestą Mires Toruń. Pierwsze dwa spotkania zostaną rozegrane w  Toruniu. Pierwsze z nich już 24 lutego. Potem rywalizacja wróci do Gdańska. Utrzyma się drużyna, która zdoła wygrać 4 spotkania.