Kolejna porażka Asseco. Gdyńskim koszykarzom nie udało się sprawić sensacji w meczu z Anwilem

Koszykarzom Asseco nie udało się sprawić niespodzianki. Gdynianie przegrali z Anwilem Włocławek 68:79 (15:25, 14:11, 23:27, 16:16). Była to piąta porażka z rzędu drużyny Przemysława Frasunkiewicza.

Starcia Asseco i Anwilu można określić mianem klasyków PLK. Jeszcze kilka lat temu obie drużyny potykały się meczach, które były hitami sezonu i decydowały o trofeach. Spotkania pomiędzy tymi ekipami były niezwykle interesujące i bardzo zacięte. To już jednak historia. Przed dzisiejszym meczem faworyt był jeden i niewiele wskazywało na to, że Asseco może sprawić sensację.

Gdyński zespół w ostatnich dniach stracił jednego z najważniejszych zawodników. Do Stelmetu Zielona Góra przeniósł się Filip Matczak. Poza tym gdynianie ostatnio mają problem z wygrywaniem. Przed starciem z Anwilem zaliczyli 4 kolejne porażki. Spotkanie z zespołem z Kujaw zaczęli od porażki w pierwszej kwarcie różnicą 10 pkt, na przerwę schodzili przy niekorzystnym dla siebie wyniku 29:36. Po stronie gospodarzy wyróżniali się Mikołaj Witliński i Marcel Ponitka, którzy zanotowali po 7 pkt.

Po powrocie z szatni Asseco za sprawą Przemysława Żółnierewicza zbliżyło się do Anwilu na dystans zaledwie 3 „oczek”. Później Anwil znów odskoczył, ale gdynian ponownie było stać na zmniejszenie strat tym razem do 4 punktów. Ważne rzuty trafiali Witliński, który rozgrywał jeden z najlepszych meczów w tym sezonie i Piotr Szczotka. W końcówce tej części włocławianie jednak wrzucili wyższy bieg i osiągnęli dwucyfrowe prowadzenie.

W ostatniej odsłonie Anwil kontrolował wynik, chociaż w połowie czwartej kwarty gospodarzy stać było na zryw, który dawał odrobinę nadziei na wyrównaną końcówkę. Po rzucie z dystansu Krzysztofa Szubargi było 60:65. Od tego momentu goście zaczęli budować kolejną przewagę, której nie oddali już do końcowej syreny.

Punkty:

Asseco Gdynia: Mikołaj Witliński 19, Krzysztof Szubarga 15, Marcel Ponitka 14, Piotr Szczotka 8, Przemysław Żołnierewicz 8, Filip Put 2, Łukasz Frąckiewicz 2, Bartosz Jankowski 0, Wojciech Czerlonko 0, Karol Kamiński 0, Michał Kołodziej 0.

Anwil Włocławek: Nemanja Jaramaz 15, Michał Chyliński 11, Fiodor Dmitriew 10, Paweł Leończyk 10, Kamil Łączyński 7, Tyler Haws 6, Josip Sobin 6, Toney McCray 4, Mateusz Bartosz 4, James Washington 3, Kacper Młynarski 3, Rafał Komenda 0.