Wybrzeże żegna z fazą play-off. Gdańscy szczypiorniści zagrają o Puchar Superligi

Nękani kontuzjami i w okrojonym składzie. Szczypiorniści Wybrzeża przed spotkaniem z Azotami zapowiadali walkę o półfinał Superligi. Parkiet zweryfikował możliwości beniaminka i podopieczni Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego przegrali rewanżowe spotkanie 21:28 i odpadają z fazy play-off. Teraz gdańszczanom pozostała walka o Puchar Superligi. Pomimo problemów kadrowych beniaminek rewanżowe spotkanie rozpoczął od mocnego uderzenia. Już na początku gdańszczanie prowadzili z wyżej notowanym rywalem 5:1. Wybrzeże przewagę zdołało utrzymać przez kwadrans, a do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy w końcu doprowadzili do remisu 9:9. Do przerwy to jednak oni schodzili z minimalnym prowadzeniem 13:12.

Po zmianie stron gościom zaczęło brakować skuteczności. Rzut karny zmarnował m.in. Paweł Niewrzawa, a i reszta zespołu nie grzeszyła skutecznością. Pod koniec spotkania gospodarze prowadzili już 25:16, ale w ostatnich minutach gdańscy szczypiorniści zdołali zmniejszyć rozmiary porażki. Ostatecznie Wybrzeże musiało uznać wyższość rywali i przegrało decydujące spotkanie 21:28.

Teraz Wybrzeże rozpocznie walkę o Puchar Superligi, w którym uczestniczą zespoły, które odpadły z rywalizacji play-off.