Wygrane pomorskich I-ligowców. Bohater w Chojniczance, mecz walki w Bytowie

Chojniczanka Chojnice wygrała drugi mecz na wyjeździe (3:1 z Zagłębiem Sosnowiec) i została liderem Nice 1 Ligi. Zwycięstwo odniosła również Drutex-Bytovia, która pokonała 1:0 Puszczę Niepołomice.

BOHATER RYCZKOWSKI

Do soboty Chojniczanka wygrała tylko jeden wyjazdowy mecz. Wówczas bramkę na wagę trzech punktów zdobył Adam Ryczkowski. Ten sam zawodnik rozegrał kapitalne zawody w Sosnowcu. Młody napastnik asystował przy golu Podgórskiego w 7. minucie. Kilkadziesiąt sekund później był jednak remis, kiedy to Nowak uderzył płasko z rzutu wolnego i wyrównał. Zagłębie poczuło się silne i tworzyło sobie okazje za okazją, ale nie potrafili ponownie skierować piłki do bramki.

W drugiej połowie to jednak goście doszli do głosu. Ryczkowski najpierw strzałem przy prawym słupku dał prowadzenie, a pięć minut później zakończył kontrę efektownym golem w okienku. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1, a „Chojna” została liderem.

MECZ WALKI W BYTOWIE

Spotkanie Drutex-Bytovii z Puszczą Niepołomice nie stało na wysokim poziomie. W pierwszej części gry jedyną dobrą okazję miał Orlande Kpassa z „Czarnych Wilków”, lecz fatalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką w sytuacji sam na sam. Po przerwie do głosu doszła Puszcza, ale Dawid Nowak na wślizgu nie trafił piłką do bramki z najbliższej odległości.

Wszystko zmieniło się w 76. minucie. Wacławczyk fantastycznym podaniem uruchomił Hebla, który dostrzegł wysuniętego bramkarza i delikatnym lobem wpakował futbolówkę do bramki. Goście mimo że rzucili wszystko na jedną szalę nie byli w stanie zremisować. Tym samym „Czarne Wilki” przesunęły się na piąte miejsce i przybliżyły się do ścisłej czołówki.