Szczypiorniści Wybrzeża zgotowali kibicom kolejny horror. Akurat ten zakończył się szczęśliwie

Łukasz Rogulski, bramką na 30 sekund przed końcem meczu, zapewnił szczypiornistom Wybrzeża zwycięstwo w spotkaniu z Zagłębiem Lubin. Podopieczni Marcina Lijewskiego pokonali drużynę z województwa dolnośląskiego 31:30.
Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli zawodnicy Zagłębia. W 4. minucie mieli już na koncie trzy bramki, podczas gdy gdańszczanie szukali skuteczności. Sygnał do ataku dał najskuteczniejszy w tym meczu Wojciech Prymlewicz, który pewnie wykonał rzut, a tuż po nim celnie rzucił Piotr Papaj i różnica bramkowa zmalała już do tylko jednej bramki.

NIERÓWNA GRA

Gospodarze grali falami i bardzo nierówno. Nawet gdy udało im się zmniejszyć dystans do jednej bramki, goście odskakiwali na kolejne cztery. Dopiero po kwadransie drużyna Marcina Lijewskiego zaczęła grać na optymalnym poziomie. Odrobili straty, a na minute przed końcem pierwszej połowy pierwszy raz w meczu objęli prowadzenie. Zagłębie zdołało jeszcze wyrównać, ale to i tak Wybrzeże do szatni schodziło z prowadzeniem. W ostatniej sekundzie pierwszej części, fenomenalnym rzutem popisał się Mateusz Wróbel.

Z PIEKŁA DO NIEBA I Z POWROTEM

Po przerwie gra gdańszczan wyglądała o niebo lepiej niż w pierwszych 30. minutach. Nie do zatrzymania był Wojciech Prymlewicz, którego koledzy często uruchamiali na skrzydle, a ten odwdzięczał się 100 procentową skutecznością. Niestety podobnie jak w pierwszej połowie tak i w drugiej Wybrzeże dobrze grało przez zaledwie 10 minut. Potem do głosu po raz kolejny zaczęli dochodzić goście z Lubina, którzy odrobili straty. Na 10. minut przed końcem czasem musiał ratować się Marcin Lijewski, bo pomimo, że jego drużyna celnie rzucała, praktycznie nie istniała w obronie.

CHMIELIŃSKI URATOWAŁ, ROGULSKI RZUCIŁ

W ostatnich fragmentach spotkania decydującą rolę odegrał Artur Chmieliński. Bramkarz Wybrzeża uratował drużynę w kilku poważnych sytuacjach. Zwycięską bramkę, na 30 sekund przed końcem meczu, rzucił Łukasz Rogulski.