Niezwykle cenne, wyjazdowe zwycięstwo gdańskich hokeistów. MH Automatyka lepsza od Unii Oświęcim

Hokeiści MH Automatyki nie przestają zaskakiwać. W niedziele pokonali w meczu wyjazdowym Unię Oświęcim 4:3. Decydującą o losach spotkania bramkę, na 5. minut przed zakończeniem meczu, strzelił Petr Polodna. Niedzielne spotkanie nie rozpoczęło się dla gdańszczan dobrze. Już 7 sekund po rozpoczęciu meczu prowadzenie gospodarzom dał Danecek, który popisał się doskonałym strzałem w samo okienko bramki strzeżonej przez Tomasza Witkowskiego. W 11. minucie do remisu doprowadził Vlastimil Bilcik. Czech potężnie przymierzył spod niebieskiej i nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Po strzelonej bramce gdańszczanom po raz kolejny zabrakło koncentracji. Po kolejnej akcji raz jeszcze na prowadzenie wyszli gospodarze po strzale Gębczyka. MH Automatyka nie dała za wygraną.  Dwie minuty później do remisu doprowadził Josef Vitek.

WNIOSKI

Po pierwszej, bardzo nierównej tercji, drużyna Andreja Kowaliowa wyciągnęła wnioski.  W 29. minucie prowadzenie gdańskiej drużynie dał Szczerbakow, ale Unia pod koniec pierwszej tercji wyrównała za sprawą trafienia Kowalówki.

DECYDUJĄCE TRAFIENIE

W decydującej tercji o wiele lepiej na lodzie prezentowali się gdańszczanie. Już na początku, mocny strzał Vitka mógł zaskoczyć bramkarza gospodarzy, ale dobrą interwencją popisał się Łazarz. Gdańszczanie jednak dopięli swego. Na 5. minut przed zakończeniem meczu, decydującą akcję przeprowadziła najlepsza piątka MH Automatyki. Jan Steber zagrał do Petra Polodny, a ten skierował krążek do bramki Łazarza, zapewniając drużynie z nad morza kolejne zwycięstwo w hokejowej ekstralidze.