„Czarne Wilki” z wieloma błędami. Chojniczanka Chojnice pokonała Drutex-Bytovię

Chojniczanka Chojnice wypunktowała Drutex-Bytovię i wygrała w Bytowie 3:0. Piłkarze Krzysztofa Brede powrócili na fotel lidera Nice 1 Ligi i o punkt wyprzedzają drugą Miedź Legnica.
KURIOZALNY GOL

Chojniczanka już w 3. minucie wyszła na prowadzenie w derbach. Janukiewicz wybił futbolówkę dalekim podaniem, a Stasiak nie zrozumiał się z Witanem, co wykorzystał Bąk. Piłka spadła pod nogi Ryczkowskiego, który trafił do pustej bramki. Po straconej bramce Drutex-Bytovia ruszyła do ataków. Najlepszej sytuacji nie wykorzystał Kamiński, który dobijał strzał Surdykowskiego lecący w słupek. „Czarne Wilki” całą pierwszą połowę atakowały, jednak nie potrafiły zaskoczyć Janukiewicza.

DWIE SZYBKIE KONTRY

Bytowiacy po przerwie wyszli z zamiarem zdobycia gola wyrównującego, lecz to goście dwukrotnie trafili jeszcze do bramki. W 56. minucie Emil Drozdowicz z najbliższej odległości wykończył kontrę Chojniczanki, a dwadzieścia minut później Danielewicz głową ustalił wynik na 3:0. „Czarne Wilki” w niedzielnym spotkaniu popełniły zbyt dużo błędów, aby myśleć o korzystnym rezultacie. Z kolei Chojniczanka była zabójczo skuteczna przez co może cieszyć się z awansu na fotel lidera.