Przegrane finały trójmiejskich rugbystów. Ogniwo w blasku srebra, Lechia poza podium

Nie udały się medalowe wyprawy trójmiejskim rugbystom. Ogniwo Sopot przegrało z Łodzi z Master Pharm Budowlanymi 3-16 i musiało zadowolić się wicemistrzostwem. Poza podium Lechia Gdańsk, która w Siedlcach przegrała o brąz z Pogonią 3-18.
W Siedlcach dla Pogoni punktowali byli zawodnicy Lechii. Pierwsze, jak się okazało jedyne, punkty gdańszczanie zdobyli przy stanie 0:11.

W Łodzi Ogniwo toczyło równy bój przez godzinę. Pierwszą połowę sopocianie przegrali tylko 3:5, ale po przerwie rywale przejęli inicjatywę

Karol Czyż (trener Ogniwa Sopot): „To był mecz walki, za co dziękuję chłopakom. Budowlani zagrali świetnie w obronie. My atakowaliśmy, ale te ataki zostały wybronione. Wracamy z niedosytem, bo przyjechaliśmy do Łodzi po tytuł. Ale ktoś musi przegrać i dla nas to dodatkowa motywacja na przyszłość. Srebrny medal to też ogromny sukces dla naszego 40-tysięcznego miasta. Marka Ogniwa wraca do łask i się odbudowuje”.

Master Pharm Budowlani Łódź – Ogniwo Sopot 16:3 (5:3)
Punkty:
Master Pharm Budowlani Łódź: Patryk Reksulak – 6, Witalij Kramarenko – 5, Dawid Plichta – 5; Ogniwo Sopot: Wojciech Piotrowicz – 3.

Mecz o 3. miejsce: Pogoń Siedlce – Lechia Gdańsk 18:3 (6:0).
Punkty:
Pogoń Siedlce: Rafał Janeczko 8, Tomasz Rokicki 5, Przemysław Rajewski 5. Lechia Gdańsk: Jędrzej Nowicki 3.

Mecz o 5. miejsce: Arka Gdynia – Budowlani Lublin 22:22 (5:10, dogr. 0:0), karne 2-1