Hokeiści przełamali się w hali Olivia. Czeska wygrana MH Automatyki

Pewne zwycięstwo na koncie hokeistów MH Automatyki. Podopieczni Andreja Kowaliowa pokonali w hali Olivia Polonię Bytom 7:2. Zawodnikiem meczu został, Josef Vitek – autor dwóch bramek i jednej asysty. Kolejne trafienia były także „czeskiego” autorstwa m.in. Vlastimira Bilicika i Petra Polodny.
Od początku spotkania dominowali gospodarze. Gdańszczanie już w 2. minucie objęli prowadzenie. Podanie Josefa Vitka na bramkę zamienił Petr Polodna. Drużyna z Gdańska nie cieszyła się długo z prowadzenia. Dwie minuty później do remisu doprwoadził Turon. Bramka Polonii, jak się później okazało, była tylko wypadkiem przy pracy w defensywie Automatyki.

GDAŃSKA KONTROLA

Gdańszczanie do końca spotkania kontrolowali przebieg meczu. Do przerwy prowadzili aż 4:1 po bramkach Polodny, Munda i Vitka. W drugiej tercji gości dobił ponownie Josef Vitek, a bytomian stać było jedynie na gola honorowego autorstwa Turona. W trzeciej tercji dzieła zniszczenia dokonali Filip Pesta i Vlastimir Bilcik. Automatyka zwyciężyła 7:2.

PLAY-OFF NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Gdańszczanie w tym sezonie są objawieniem sezonu. Podopieczni Andreja Kowaliowa mają realne szanse na występ w play-offach hokejowej ekstraligi. Stanie się tak jeżeli utrzymają przewagę nad siódmym w tabeli PGE Orlikiem Opole. Obie drużyny zmierzą się z 19 grudnia w hali Olivia. Niedzielne zwycięstwo było pierwszym od pięciu spotkań przed własną publicznością, a gdańscy kibice na komplet punktów musieli czekać ponad dwa miesiące.