Piłkarze ręczni Wybrzeża rządzą w Trójmieście. Nie mieli problemów z derbowym zwycięstwem nad Spójnią

Bez niespodzianki w derbach Trójmiasta szczypiornistów. Wybrzeże pewnie pokonało w Ergo Arenie Spójnię Gdynia. Dzięki wygranej gdańszczanie awansowali na 5. miejsce w tabeli grupy Pomarańczowej Superligi. Spójnia z dorobkiem 7 punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy granatowej. Gdynianie odnieśli w tym sezonie zaledwie dwa zwycięstwa. Spójnia tylko przez pierwszy kwadrans potrafiła jakkolwiek zagrozić gdańszczanom. Wyrównany bój w Ergo Arenie toczył się do 16.minuty, ale od tego momentu przewagę zaczęli budować gospodarze. Na słowa uznania zasłużyli przede wszystkim Mateusz Wróbel i Artur Chmieliński. Ten pierwszy rzucił dwie ważne bramki na przełamanie wyniku, ten drugi bronił w bardzo ważnych sytuacjach. Wybrzeże zdołało odrobić straty z początku meczu, a na przerwę schodziło z prowadzeniem 15:11.

SPÓJNIA BEZ ARGUMETNÓW

W drugich 30. minutach przewaga gdańszczan z każdą minutą rosła. Spójnia miała problemy z dochodzeniem do korzystnych sytuacji, bo bardzo szczelnie była ustawiona defensywa gdańszczan. Szczypiorniści z Gdyni, choć dzielnie stawiali gdańszczanom czoła do końca spotkania, sytuacji na boisku już nie zmienili. Wybrzeże rządzi w Trójmieście i pokonało Spójnię w derbach 27:23.