Pewne zwycięstwo nad Białorusią. Polacy triumfują w Ergo Arenie

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej pewnie ograła Białoruś 26:22 i zapewniła sobie zwycięstwo w turnieju 4NationsCup. Biało-czerwonych do zwycięstwa pociągnęli bramkarze – Piotr Wyszomirski i Mateusz Kornecki, którzy raz po raz zatrzymywali rywali. W turnieju poza Polakami i Białorusinami grały jeszcze reprezentacje Bahrajnu i Japonii. Pierwszą z wymienionych z pierwszą z wymienionych biało-czerwoni wygrali w czwartek 26:18. Dzień później nie mieli także problemów z pokonaniem drugiego z Białorusi, która z kwitkiem odprawiła Japończyków.

MUR MIĘDZY SŁUPKAMI

Mecz wyrównany był do momentu, w którym bramkę zamurował Piotr Wyszomirski. Stojąc między słupkami obronił sześć rzutów z rzędu i pozwolił drużynie na spokojne zbudowanie przewagi. Ta nie była jednak zbyt wielka, bo biało-czerwoni mieli problemy w ofensywie, ale i tak do przerwy prowadzili 12:7.

SZANSE DLA ZMIENNIKÓW

W drugiej połowie Wyszomirskiego zastąpił Kornecki (później wszedł jeszcze Morawski) i także dał się we znaki rywalom. Piotr Przybecki dał szansę innym zawodnikom, niż przed przerwą. Na parkiet nie wszedł już między innymi Kamil Syprzak. Szansę gry na skrzydle otrzymał były piłkarz Wybrzeża Gdańsk – Arkadiusz Moryto. Drużyna, wspomagana dobrze dysponowanymi bramkarzami, spokojnie kontrolowała przebieg meczu i zwyciężyła 26:22.