MH Automatyka zaczyna punktować. Naprzód rozbity już w pierwszej tercji

Gdańscy hokeiści z cennym, wyjazdowym zwycięstwem. Podopieczni Andreja Kowaliowa rozbili w meczu wyjazdowym Naprzód Janów 8:3 i cały czas pozostają w walce o awans do fazy play-off ekstraligi.  Już od pierwszych sekund piątkowego spotkania wyraźnie było widać kto jest faworytem meczu. Drużyna z Gdańska strzelanie zaczęła już po pierwszych 60 sekundach za sprawą trafienia Szymona Marca, a kolejne gole dołożyli Jakub Stasiewicz, Josef Vitek i Yannick Mund. Pod koniec tercji ponownie trafił Szymon Marzec i po pierwszych 20. minutach MH Automatyka prowadziła 5:0. Już wtedy było niemal pewne, że gdańszczanie z południa Polski wyjadą z kompletem punktów.

WRESZCIE ZAPUNKTOWALI

W perspektywie walki o fazę play-off to niezwykle cenne zwycięstwo. Gdańszczanie nie zaczęli dobrze 2018 roku. Przegrali dwa mecze przed własną publicznością, w tym z głównym rywalem do pierwszej szóstki – Unią Oświęcim. Wygrana ze słabiutkim w tym sezonie Naprzodem zmienia nieco perspektywę. Gdańszczanie kolejny raz udowodnili, że pomimo kilku słabszych spotkań, potrafią wyciągnąć wnioski i zapunktować na obcym terenie. Cieszy również fakt wysokiego zwycięstwa bo takie potrafią zbudować pewność siebie.

BATALIA Z MISTRZEM

Ta będzie zdecydowanie potrzebna już w najbliższą niedziele. Gdańszczan czeka trudne zadanie. Drużyna Andreja Kowaliowa podejmie w hali Olivia mistrza Polski – Cracovię Karków. Początek spotkania o godz. 17

Naprzód Janów – MH Automatyka Gdańsk 3:8 (0:5, 2:1, 1:2)

Bramki dla gdańszczan: 2x Szymon Marzec, 2x Josef Vitek, 2x Jakub Stasiewicz, Yannick Mund, Dima Szczerbakow