GTPR Gdynia pokazał siłę. Deklasacja pierwszoligowca w Pucharze Polski

Piłkarki ręczne GTPR-u Gdynia pokazały prawdziwą siłę. Gdynianki w 1/8 Pucharu Polski podejmowały AZS UMCS Lublin i zdeklasowały rywalki wygrywając 30:15.

Już w pierwszej połowie podopieczne Giennadija Kamielina pokazały, że nie zamierzają pozwolić rywalkom na wiele, ale prawdziwą siłę zaprezentowały dopiero po przerwie. Kiedy wracały na parkiet prowadziły 13:8, ale mimo to nie przestawały atakować i ostatecznie uzbierały dwukrotnie więcej trafień od gospodyń.

Kolejny mecz w krajowym pucharze gdynianki rozegrają 28 lutego. Rywala GTPR-u wyłoni losowanie. W ostatnich czterech latach szczypiornistki trzykrotnie triumfowały w tych rozgrywkach, a poległy jedynie w zeszłym roku, kiedy w półfinale przegrały z Zagłębiem Lubin.