Outsider grupy pomarańczowej za silny dla Spójni. Siedemnasta ligowa porażka gdynian

Szczypiorniści Spójni ponieśli siedemnastą ligową porażkę w tym sezonie. Gdynianie polegli w Szczecinie. Za mocny okazał się outsider grupy pomarańczowej – Sandra Spa Pogoń, która wygrała 33:27 (16:13). Mecz z outsiderem grupy pomarańczowej mógł być dla gdynian nadzieją na odniesienie trzeciego zwycięstwa w tym sezonie. Niestety, gdynianie znów musieli przełknąć gorycz porażki. Początek spotkania był wyrównany i po dwudziestu jeden minutach gospodarze, którzy mieli delikatną przewagę, prowadzili zaledwie 11:10. Wtedy jednak zacięła się gra ofensywna Spójni, która straciła trzy bramki z rzędu i ostatecznie schodząc do szatni na przerwę przegrywała 13:16.

RYWALE DOMINOWALI W KOŃCÓWCE

W drugiej połowie gdynianom tylko na chwilę udało się zbliżyć na dystans, który pozwalał myśleć o odniesieniu zwycięstwa. Choć wcześniej przegrywali nawet pięcioma golami, to na dziesięć minut przed końcem, po bramce Brukwickiego” różnica wynosiła zaledwie dwa „oczka”. Na więcej Spójnię nie było jednak stać. Trener rywali poprosił o czas, jego podopieczni uspokoili grę, a w końcówce wręcz zdominowali przyjezdnych z Trójmiasta i ostatecznie triumfowali 33:27.

To siedemnasta ligowa porażka gdynian, którzy na koncie mają także dwa zwycięstwa i z dorobkiem siedmiu punktów są zdecydowanie najsłabszą drużyną grupy granatowej. Teraz przed Spójnią wyjazdowe spotkanie z Gwardią Opole.