Puchar Polski nie dla pomorskich ligowców. Wybrzeże i GTPR solidarnie przegrywają

GTPR Gdynia przegrał w Szczecinie z Pogonią 25:28 i odpadł z Pucharu Polski. Solidarni z gdyniankami byli szczypiorniści Wybrzeża. Gdańszczanie okazali się słabsi od Gwardii Opole i również pożegnali się z rozgrywkami. Dla obu drużyn była to szansa na jedyne trofeum w sezonie. Dużo większą miały gdynianki, bo Wybrzeże prędzej czy później musiałoby zmierzyć się z PGE Vive Kielce lub Orlen Wisłą Płock. GTPR miał jednak możliwość choć trochę uratować ten sezon. Gdynianki w tym sezonie dwukrotnie mierzyły się już z Pogonią i w obu przypadkach były górą. Tym razem triumfowały jednak szczecinianki.

PRZESĄDZIŁA PIERWSZA POŁOWA

Już do przerwy wyraźnie lepsze były gospodynie, które spokojnie prowadziły 16:10. Drugą połowę wygrały co prawda podopieczne Marcina Markuszewskiego, ale jedynie różnicą trzech trafień, co oznaczało porażkę 25:28 i koniec przygody w krajowym pucharze.

SŁABE WYBRZEŻE POLEGŁO Z GWARDIĄ

Nie inaczej sytuacja wyglądała w spotkaniu Wybrzeża. Gdańszczanie do przerwy przegrywali 13:17. Różnica polega na tym, że w drugiej części gry znów lepsza była Gwardia, która minimalnie powiększyła jeszcze przewagę i ostatecznie zwyciężyła 30:25.