Brytyjka przyćmiła Amerykanki. Basket 90 pokonał outsidera

Nie było niespodzianki w meczu Basketu 90 z niżej notowanym PGE MKK Siedlce. Gdynianki od początku kontrolowały przebieg spotkania, wygrywając gładko 104:88. Tym razem najskuteczniejsza okazała się Brytyjka Chantelle Handy, która zdobyła 26 punktów. Basket nie pozostawił drużynie gości żadnych złudzeń. Już pierwsza kwarta wygrana przez gospodynie 28:20, zwiastowała wyraźną dominację. W kolejnych gdynianki tylko potwierdzały dominację. Przewagi nie zmąciło nawet aż 12 strat, jakie popełniły koszykarki Basketu 90 w całym meczu.

DAŁ ODPOCZĄĆ LIDERCE

Najwyraźniej wysokie prowadzenie, dało argumenty trenerowi Vetrze, by nie eksploatować liderki zespołu, Amerykanki Kahleah Copper, która w sobotnim meczu spędziła na parkiecie zaledwie 18 minut, zdobywając jedynie 6 punktów. Pałeczkę liderki przejęła w tych okolicznościach 30-letnia Brytyjka Chantelle Handy, która zanotowała aż 26 punktów. 16 oczek dołożyła Victoria Jankoska a 15 Sofija Aleksandravicius.

TERMINARZ SPRZYJA

Terminarz jest wyraźnym sprzymierzeńcem podopiecznych Gundarsa Vetry. Gdynianki udają się teraz do Łodzi na mecz z 13 w tabeli Widzewem. Inny niż zwycięstwo scenariusz nawet nie wchodzi w grę.