Poświąteczny prezent koszykarek Basketu 90. Gdynianki lepsze od faworyzowanego Artego

Znakomita postawa zagranicznego tercetu Vitola, Jankoska, Copper, pozwoliła koszykarkom Basketu 90 pokonać na wyjeździe faworyzowane Artego Bydgoszcz 72:67. W rywalizacji do 3 zwycięstw gdynianki prowadzą 1:0.

Zdecydowanymi faworytkami wtorkowego spotkania były zawodniczki Artego. Bydgoszczanki zakończyły sezon na pierwszym miejscu w tabeli, notując w 24 meczach zaledwie 4 porażki.

WRACAŁY Z DALEKIEJ PODRÓŻY

Ale w meczu inaugurującym  rywalizację play-off, to gdynianki okazały się silniejsze. Podopieczne Gundarsa Vetry odbudowały się po przegranej wyraźniej pierwszej kwarcie 14:25, wygrywając drugą odsłonę aż 22:8. Sytuacja powtórzyła się w kolejnych dwóch odsłonach. Gdynianki po przegranej trzeciej kwarcie, udanie goniły rywalki w ostatnich 10 minutach, ostatecznie zwyciężając sensacyjnie 72:67.

ZWYCIĘSKI TERCET

Bardzo dobrze grał zagraniczny tercet łotewsko-amerykański Vitola-Jaskoska-Copper, który łącznie zdobył 49 punktów. I o dziwo najskuteczniejszą nie była skrzydłowa Kahleah Copper (14 punktów), a łotewska środkowa Kristine Vitola (18 punktów).

Oprócz dobrej dyspozycji i twardej gry koszykarek z Trójmiasta, o porażce Artego zadecydowała fatalna skuteczność z dystansu. Gospodynie trafiły zaledwie 3 z 16 rzutów za trzy punkty. Podopieczne Gundarsa Vetry celnie trafiały z dystansu zaś aż 9 krotnie. W rywalizacji play-off Basket 90 sensacyjnie prowadzi 1:0.

W środę kolejne spotkanie, także w Bydgoszczy. Początek o 18.