Koszykarze Asseco z wygraną, koszykarki Basketu 90 zatrzymane w dogrywce, a siatkarzy Trefla zatrzymać się nie da [SPORTOWA ŚRODA]

Koszykarze Asseco z kolejnym zwycięstwem w Energa Basket Lidze. Gdynianie pokonali u siebie MKS Dąbrowę Górniczą 89:87. W nieco gorszych humorach wracają z Bydgoszczy koszykarki Basketu 90 Gdynia, które dopiero po dogrywce uległy w meczu play-off miejscowemu Artego. Nieuchwytni dla rywali są siatkarze Trefla, którzy pokonali na wyjeździe BBTS Bielsko-Biała 3:1. NERWY W GDYNI. ASSECO – MKS 89:87 (26:20, 25:27, 28:21, 10:19)

W Gdynia Arenie było nerwowo do samego końca. Choć podopieczni Przemysława Frasunkiewicza utrzymywali przez większą część meczu bezpieczną przewagę, to pod koniec niebezpiecznie zaczęli tracić punkty. Efekt? Na 30 sekund przed zakończeniem spotkania drużyna z południa Polski doprowadziła do remisu 87:87. O zwycięstwie gdynian przesądził Krzysztof Szubarga, który celny rzut oddal dopiero w ostatniej sekundzie meczu.

KOSZYKARKI WRACAJĄ Z PODNIESIONĄ GŁOWĄ. ARTEGO – BASKET 90 86:91 (18:19, 17:24, 24:16, 18:18, 9:14).

W nieco gorszych humorach do Gdyni wracają koszykarki Basketu 90. Po wtorkowym zwycięstwie z Artego, w środę zawodniczki musiały przełknąć gorzką pigułkę. Od początku spotkania wynik oscylował w granicach remisu. Po pierwszej kwarcie Basket prowadził 19:18. Gdynianki wyższy bieg włączyły w drugiej kwarcie, po której prowadziły różnicą 8 punktów. Niestety w dwóch kolejnych bydgoszczanki wróciły do gry i po czterech kwartach mieliśmy remis 77:77. W dogrywce lepsze okazało się Artego. Teraz rywalizacja wraca do Gdyni.

KTO ICH ZATRZYMA? BBTS BIELSKO-BIAŁA – TREFL GDAŃSK 1:3 (25:16, 25:22, 24:26, 25:18)

Poza zasięgiem rywali są siatkarze Trefla Gdańsk, którzy w środę nie dali szans BBTS Bielsko-Biała. Podopieczni Andrei Anastasiego gorzej zaprezentowali się jedynie w trzeciej odsłonie meczu, ale zrekompensowali to w czwartej, w której nie dali gospodarzom szans. Dzięki wygranej na południu Polski gdańszczanie umocnili się na trzecim miejscu w tabeli Plus Ligi.