Znamy zwycięzcę 25. Biegu Tura w Człuchowie!

BTDSC01350

Łukasz Wirkus z klubu sportowego Talex Borzytuchom zwyciężył w tegorocznym Biegu Tura w Człuchowie. Była to już 25. edycja tej imprezy. W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników z całego kraju. Człuchowski Bieg Tura to wyścig organizowany na dystansie 10 kilometrów. Trasa wiedzie ulicami miasta. Nierzadko jest to bieg w pełnym słońcu. – W tym roku pogoda była jednak dla nas nieco łaskawsza – mówi zwycięzca Łukasz Wirkus.

ZACIĘTA RYWALIZACJA

– Co roku jest tutaj bardzo ciepło. Dzisiaj ogólnie słoneczko wyszło po biegu dopiero, biegło się więc dobrze. Wygrywałem tutaj bodajże trzy lub cztery lata temu. Bardzo się cieszę, że dzisiaj powtórzyłem sukces, tym bardziej, że co roku jest tutaj bardzo wysoki poziom – mówił Wirkus.

Spośród wszystkich biegaczy, którzy stanęli na starcie, wyścig ukończyły 152 osoby. W klasyfikacji generalnej drugie miejsce zajął Bartłomiej Osior z Wydmin, a trzecie Bartłomiej Krotla z Człuchowa. W kategorii kobiet zwyciężyła Barbara Łącka z Chojnic. Najstarszym zawodnikiem był również chojniczanin, Zbigniew Wiśniewski. Pan Zbyszek ma 82 lata i jest jedną z dwóch osób w historii wyścigu, które wystartowały we wszystkich 25 edycjach. Patronat medialny nad imprezą sprawowało Radio Gdańsk.