Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Ojrzyński szczerze o pracy w Arce: Wszyscy muszą iść w jednym kierunku, a nie tylko trener latał i boiska załatwiał [WYWIAD]

3 września 2018 09:00
w Sport
A A
https://radiogdansk.pl/images/BNP_PodajZmiane_Mapa.png

– Wiosna była słaba, ale żeby była dobra, to trzeba pomóc i wszyscy muszą w tym kierunku iść, a nie tylko Ojrzyński latał i boiska załatwiał. Transferów przecież też sam nie zrobię. Najlepiej powiedzieć, że trenera zwolniono, bo wiosna była słaba – mówi Leszek Ojrzyński. W jakich relacjach rozstał się z zarządem? Jak współpracował z właścicielem klubu? Dlaczego Arka tak słabo grała na wiosnę? Czy była szansa na objęcie Legii Warszawa? Zapraszamy na wywiad Tymoteusza Kobieli z byłym trenerem żółto-niebieskich. Tymoteusz Kobiela: Panie trenerze, odpoczął już Pan po tym ciężkim czasie w Arce?

Leszek Ojrzyński: Taka jest kolej w życiu trenera. Jak nie masz pracy, to musisz się poświęcić rodzinie, innym sprawom. Mam dom pod Warszawą i tam przez 17 lat dużo się nie działo. Teraz jest okazja, żeby coś pozmieniać. Mam dwójkę dzieci. To też jest okres, żeby się zaopiekować, doglądnąć, dać wskazówki. Taka jest rola trenera, ojca, męża.

– To może wyjaśnijmy. Czy była jakakolwiek szansa, rozmawiał ktoś z Panem, w sprawie objęcia posady trenera Legii Warszawa?

– Nie, z działaczy nikt nie rozmawiał. Były pytania od działaczy, kibiców. Oficjalnych rozmów czy zapytań nie miałem.

– A nie ma Pan wrażenia, że gdyby nazywał się Ojrzyńskić, już dawno pracowałby w Legii?

– Takie pytania i smsy też dostawałem. To nie pytanie do mnie, ja nazwiska nie zmieniam. Jestem w Warszawie i jak dalej będę trenerem, to pewnie kiedyś też w Legii. A kto wie, może nie będzie mi dane. Ja spokojnie podchodzę do życia. Jest czas na wytężoną pracę, jest też czas na odpoczynek czy wyczekiwanie, z każdego trzeba umieć skorzystać.

Posłuchaj wywiadu.
/audio/dok2/ojrzyn.mp3

– Wróćmy do tego wątku gdyńskiego. Czy lepsze jest wrogiem dobrego?

– Nie wiem, jest takie powiedzenie. Przede wszystkim ja żałuję, że u nas daje się krótko pracować trenerom i po sezonie rozważa się inne warianty, a na dobrą sprawę dużo się nie pomaga. W Arce przyszedł nowy właściciel. Kiedy ja przychodziłem, Pana Midaka nie było. Każdy ma prawo do swoich spostrzeżeń.

– Michał Probierz powiedział kiedyś w kontekście swojej pracy w Lechii Gdańsk, że jego błędem było to, że nie odszedł, kiedy zmienił się właściciel. Pan nie ma takich przemyśleń teraz?

– W zimie w okienku transferowym mogłem to zrobić, bo nie na takie transfery się umawialiśmy. Przyszedł tylko Bohdanow, a miało przyjść dwóch, trzech piłkarzy przez duże „P”. Już ustalenia, jakie podjęliśmy, się nie zgadzały. Mieli przyjść zawodnicy ograni, którzy wejdą od razu do składu albo będą wzmocnieniem, a nie tacy, którzy nie grali długo w piłkę, albo byli nieprzygotowani, albo nie łapali się do szerokiej kadry w innych zespołach. To był taki okres, że mogłem powiedzieć, że na to się nie godzę i chcę rozwiązać kontrakt. Może byłoby lepiej? Kto wie. Z drugiej strony pewne chwile się przeżyło – wygrało z Legią, było na Narodowym drugi raz z rzędu. Trzeba wyciągać pewne wnioski, może następnym razem w takiej sytuacji skończę.

Widziałem wywiad z Prezesem – wiosna była słaba, ale żeby była dobra, to trzeba pomóc i wszyscy muszą w tym kierunku iść, a nie tylko Ojrzyński latał i boiska załatwiał. Transferów przecież też sam nie zrobię. Najlepiej powiedzieć, że trenera zwolniono, bo wiosna była słaba, ale za to odpowiada nie tylko trener, ale większa rzesza ludzi. Te mecze z Lechią – to była plama na tym wszystkim. Wyglądało to naprawdę słabo, nie popisaliśmy się, nie wytrzymaliśmy presji. No cóż, teraz jest kolejny trener, inna drużyna.

– A jak wyglądało Pana pożegnanie z Arką? Kiedy Pan się dowiedział, że nie przedłużą z Panem kontraktu i w jakich relacjach pożegnał się Pan z zarządem?

Dalsza część wywiadu na kolejnej stronie.

Page 1 of 2
12Następny
Tagi: Arka GdyniaLeszek Ojrzyński

REKLAMA

NAJNOWSZE

Na zdjęciu uczestnicy przekazania radionadajnika podziemnej Solidarności
Trójmiasto

Radionadajnik podziemnej „Solidarności” trafił do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. To jedyny taki egzemplarz w Polsce

Radionadajnik podziemnej Solidarności trafił do Europejskiego Centrum Solidarności....

Anna Kobryń
26 czerwca 2026 - 19:28
Burmistrz Debrzna Marta Urbańska
Kociewie

Burmistrz Debrzna z absolutorium i wotum zaufania

Wotum zaufania otrzymała burmistrz Debrzna Marta Urbańska. Burmistrz...

Anna Kobryń
26 czerwca 2026 - 19:13
Na zdjęciu wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak i wiceminister Arkadiusz Marchewka
Kociewie

Pociągi do Tczewa pojadą 200 km/h. Zaczyna się budowa nowego toru

Zaczynają się prace związane z rozbudową linii kolejowej...

Anna Kobryń
26 czerwca 2026 - 16:46

ZOBACZ TAKŻE

Po spadku z Ekstraklasy Arka Gdynia przechodzi rewolucje kadrową (Fot. KFP/Mateusz Słodkowski)
Sport

Rewolucja kadrowa w Arce trwa. Bartłomiej Pawłowski zasila szeregi żółto-niebieskich

2026-06-25
Piłkarze Arki podczas pierwszego treningu przed sezonem 2026/2027 (Fot. Radio Gdańsk/Paweł Kątnik)
Sport

Kadrowa rewolucja w Arce Gdynia. Nowy trener i masa odejść

2026-06-17
Czech Marek Jarolim objął funkcję pierwszego trenera Arki Gdynia
Sport

Marek Jarolím nowym trenerem Arki Gdynia

2026-06-17
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.