Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Ojrzyński szczerze o pracy w Arce: Wszyscy muszą iść w jednym kierunku, a nie tylko trener latał i boiska załatwiał [WYWIAD]

3 września 2018 09:00
w Sport
A A
https://radiogdansk.pl/images/BNP_PodajZmiane_Mapa.png


  
– A jak wyglądało Pana pożegnanie z Arką? Kiedy Pan się dowiedział, że nie przedłużą z Panem kontraktu i w jakich relacjach pożegnał się Pan z zarządem?

– Prezes dobrze powiedział – w kwietniu już szukano trenera. To my jesteśmy przed najważniejszym meczem, 2 maja na Narodowym, a w kwietniu już dzwoniono. Te sygnały do mnie dochodziły, bo ściany mają uszy. A dowiedziałem się oficjalnie jeden dzień przed meczem ze Śląskiem Wrocław, moim ostatnim spotkaniem. Właściciel pofatygował się pierwszy raz ze mną usiąść tak jak Ty teraz i porozmawiać. Powiedział, że mają inne plany, inaczej to widzą i to jest mój ostatni mecz.

– Ale z Pana głosu i z tego, co Pan mówi, wyczuwam, że nie dogadywaliście się najlepiej z Panem Midakiem.

– Ciężko się dogadać, jak się nie gada czy tylko przez telefon. Z Panem Midakiem ustalałem transfery, nie było takich, jak ustaliliśmy. Ja jestem taki, że nie udaję. Tutaj już było nieporozumienie, ale trzeba było żyć, trenować, dawać z siebie wszystko.

– A nie ma Pan wrażenia, że na całej tej sytuacji, najwięcej stracił? Ludzie pamiętają, jak grała Arka w ostatnim półroczu – nie było tam ani jednego wyjazdowego zwycięstwa, widzą też, że właściciel wziął nowego, nieoczywistego trenera z I ligi, zrobił kilka ciekawych transferów. Właściciel wygląda w tym wszystkim dobrze, bo cała wina za poprzedni sezon ligowy została zrzucona na Pana.

– I życie toczy się dalej. Trzeba z tym żyć, nie takie rzeczy się zdarzają. Ja się mam dobrze, Arce życzę dobrze. Panu Midakowi tak samo. Jest młodym chłopakiem, niech się uczy, bo pewne rzeczy też sobie wyjaśniliśmy, ale to zostanie naszą tajemnicą.

Zawsze na trenera spada odpowiedzialność. Ci, którzy działają, mają łatwiej, żeby pewne rzeczy zretuszować. Jeśli ktoś mądrze na to wszystko spojrzy, to wyciągnie odpowiednie wnioski. Ja poczekam. Życzyłbym sobie, żeby kolejny klub był rozwojowy i żeby były ambitne cele.

– A gdyby to był rozwojowy klub, z wizją, która by Panu odpowiadała, ale w I lidze – zgodziłby się Pan?

– Jakby był ciekawy projekt i możliwości – może. Ja już w piłce przeżyłem trochę. Przychodziłem, kiedy nogi się trzęsły i miała być walka o utrzymanie, a po trzech miesiącach zmienił się cel na awans. Takie sytuacje były w niższych ligach, ale w ekstraklasie podobnie. Jeśli będzie to ciekawa propozycja, to czemu nie? Z każdym trzeba rozmawiać i czasami można zrobić krok w tył, żeby wystrzelić.

– Puchar Polski, który udało wam się zdobyć, dzielił Pan z Grzegorzem Nicińskim. Później całą tę samą drogę sam Pan przebył, tylko tym razem bez sukcesu. Dało to Panu takie poczucie spełnienia, że też się panu udało i nie trzeba było dzielić tego sukcesu na pół?

– Sukcesu nie było, może mały, że znaleźliśmy się drugi raz w finale, ale przegraliśmy. Nie podchodzę do tego tak, żeby komuś cokolwiek udowadniać.

– A ma Pan jeszcze marzenia zawodowe, czy to już są tylko cele, albo może pragmatyzm wszystko to w Panu zabił?

– Nie, marzenia jak najbardziej mam. Tylko wiem, jak to wszystko u nas wygląda. Łatwiej je realizować, kiedy trafi się na lepszy grunt. Marzeniem jest przede wszystkim grać o mistrzostwo Polski, grać w Lidze Mistrzów. Ostatnio na arenie europejskiej niektóre kluby, trzeba tak powiedzieć, się ośmieszyły – taka jest prawda. Chciałbym przerwać taki stan rzeczy, ale wiem, że to się samo nie zrobi. Albo masz piłkarzy na bardzo wysokim poziomie, albo sam ich do niego doprowadzisz. Żeby to zrobić potrzeba czasu.

– A reprezentacja jest Pana marzeniem?

– Na pewno. Będąc trenerem ligowym, zdobywając mistrzostwa i grając na arenie międzynarodowej, jest duża szansa na zaistnienie w reprezentacji. Jurek nie ma sukcesów w lidze, ale ja nie byłem takim wybitnym piłkarzem, jak on. Takim zawodnikom jest o wiele łatwiej osiągnąć tak wysoki pułap na ławce trenerskiej, bo widzieli dużo. A Ty, jak nie byłeś wybitnym piłkarzem, to masz gorzej. Musisz bronić się wynikami i codzienną pracą.

Rozmawiał Tymoteusz Kobiela

Page 2 of 2
Poprzedni12
Tagi: Arka GdyniaLeszek Ojrzyński

REKLAMA

NAJNOWSZE

Na zdjęciu uczestnicy Konferencji na Rzecz Odbudowy Ukrainy
Trójmiasto

Zakończyła się Konferencja na rzecz Odbudowy Ukrainy. Podpisano porozumienia na kwotę 10 mld euro

7,5 tysiąca uczestników, 200 podpisanych porozumień na kwotę...

Anna Kobryń
26 czerwca 2026 - 21:46
Dwaj robotnicy w pomarańczowych strojach odblaskowych i niebieskich kaskach pracują o zmierzchu na pasie zieleni przy ulicy 3 Maja w Gdańsku. Mężczyzna na pierwszym planie zwija grubą stalową linę, a drugi robotnik w tle trzyma przewód. W tle widoczna jest jezdnia z jadącymi samochodami, klasyczny gmach budynku oraz żółty znak ostrzegawczy z tramwajem. Zdjęcie ilustruje utrudnienia dla pasażerów z powodu remontu Węzła Hucisko - zmiany rozkłady jazdy tramwajów i autobusów w Gdańsku od soboty, 27 czerwca
Trójmiasto

Przebudowa Węzła Hucisko w Gdańsku. Od soboty zmiany w rozkładach jazdy tramwajów i autobusów

W sobotę, 27 czerwca, rozpoczyna się modernizacja Węzła...

Piotr Puchalski
26 czerwca 2026 - 21:17
Na zdjęciu uczestnicy przekazania radionadajnika podziemnej Solidarności
Trójmiasto

Radionadajnik podziemnej „Solidarności” trafił do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. To jedyny taki egzemplarz w Polsce

Radionadajnik podziemnej Solidarności trafił do Europejskiego Centrum Solidarności....

Anna Kobryń
26 czerwca 2026 - 19:28

ZOBACZ TAKŻE

Po spadku z Ekstraklasy Arka Gdynia przechodzi rewolucje kadrową (Fot. KFP/Mateusz Słodkowski)
Sport

Rewolucja kadrowa w Arce trwa. Bartłomiej Pawłowski zasila szeregi żółto-niebieskich

2026-06-25
Piłkarze Arki podczas pierwszego treningu przed sezonem 2026/2027 (Fot. Radio Gdańsk/Paweł Kątnik)
Sport

Kadrowa rewolucja w Arce Gdynia. Nowy trener i masa odejść

2026-06-17
Czech Marek Jarolim objął funkcję pierwszego trenera Arki Gdynia
Sport

Marek Jarolím nowym trenerem Arki Gdynia

2026-06-17
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.