W końcu pewnie odniesione zwycięstwo. Trefl w Lubinie przełamał passę trzech porażek

Siatkarze Trefla przełamali passę trzech porażek z rzędu. Gdańszczanie pewnie wygrali w Lubinie 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu z Cuprum został Maciej Muzaj. Trefl do meczu w Lubinie przystępował po trzech porażkach z rzędu (dwie w lidze i jedna w Lidze Mistrzów), ale paradoksalnie w dobrym nastroju. Gdańszczanie zagrali bardzo dobre spotkanie w europejskich pucharach z PGE Skrą Bełchatów i dobrą dyspozycję chcieli pokazać również w Lubinie. Zwłaszcza że Andrea Anastasi jeszcze przed meczem w Bełchatowie zaznaczał, że to ligowe spotkanie będzie ważniejsze.

TRZY PEWNIE WYGRANE SETY

Jego podopieczni te słowa potraktowali bardzo poważnie. Tak naprawdę zwycięstwo gdańskich lwów nie było ani przez chwilę zagrożone. Znakomicie wykorzystywali przestoje w grze rywali. W pierwszym secie od dość niebezpiecznego jeszcze stanu 20:18 dali rywalom zdobyć już tylko jeden punkt i pewnie zwyciężyli. Podobnie było w drugim i trzecim secie. Gdańszczanie nie mieli może ogromnej przewagi, ale dwu-trzypunktowe prowadzenie wykorzystywali znakomicie, grali spokojnie i bez problemów wygrali inkasując komplet punktów.

Zwycięstwo Trefla sprawia, że gdańszczanie awansują na dziewiąte miejsce w tabeli. Strata do najlepszej szóstki wynosi cztery punkty.