Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Indonezyjski potentat finansowy wykupi udziały w Lechii. 2,5 miliona euro w ratach od czerwca przyszłego roku

7 grudnia 2018 13:51
w Sport
A A

Lechia Gdańsk będzie miała indonezyjskie wsparcie. Według, już oficjalnych informacji, od czerwca przyszłego roku, nowym udziałowcem zostanie PayTren. Logo tej firmy ma pojawić się na biało-zielonych koszulkach już podczas najbliższego meczu gdańszczan z Legią Warszawa

O całej sprawie głośno zrobiło się w ostatnich dniach. Wówczas indonezyjski biznesmen Yusuf Mansur, właściciel platformy Pay Tren, udzielił wywiadu w którym zdradził szczegóły współpracy pomiędzy finansowym potentatem, a gdańską Lechia. Według naszych informacji, PayTren w czerwcu wykupi 10 proc. udziałów gdańskiego klubu za łączną kwotę 2,5 miliona Euro. Płatność ma być rozłożona w 7 ratach.

TO DOPIERO POCZĄTEK?

Indonezyjczyk zaznaczył, że na tym nie poprzestanie. Dodał, że w przyszłości planuje wykup 30 proc. akcji, a przy owocnej współpracy nawet większościowy pakiet. Logo indonezyjskiego inwestora ma znaleźć się na koszulkach Lechii już w najbliższą niedzielę. Wówczas biało-zieloni w hicie kolejki zmierzą się na stadionie Energa z Legią Warszawa. Współpracę na linii Gdańsk – Indonezja potwierdził prezes klubu Adam Mandziara, który na Instagramie opublikował zdjęcie z logo Pay Tren na telebimach okalających trybuny bursztynowej areny.

INDONEZYJSKI MESSI ZDZIAŁAŁ CUDA

Do współpracy nie doszłoby, gdyby nie… piłkarz. W lipcu, profesjonalny kontrakt z klubem podpisała nadzieja Indonezyjskiej piłki – Egy Maulana Vikri. W swoim kraju jest idolem. Jego profil na Instagramie śledzi blisko milion ludzi. Czy jego nazwisko – tak wielbione w Indonezji – może przełożyć się na realny zysk dla Lechii? Okazuje się, że tak.

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE PĘKAŁY W SZWACH

– Egy to ciekawy eksperyment marketingowy. Jeden z pierwszych, z którymi do czynienia mamy w Polsce. liczba „followersów”, czyli osób śledzących profile Lechii, wzrosła blisko dziesięciokrotnie, kiedy okazało się, że Egy zostanie zawodnikiem gdańskiej drużyny. Początkowo klub na Instagramie posiadał 23 tys. fanów, aktualnie jest to ponad 234 tys.. Wzrost jest ogromny. I błyskawiczny. Wystarczyły dwie doby od ogłoszenia, że Egy zagra w Gdańsku, by na Instagramie biało-zielonych przybyło aż 170 tys. nowych fanów. Suche liczby robią piorunujące wrażenie, mówi Bartosz Krawczyński, z Zakładu Zarządzania Sportem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Egy jeszcze nie zadebiutował w pierwszym zespole Lechii. Grał jedynie w trzecioligowych rezerwach, gdzie strzelił 8 bramek.

Wojciech Luściński/hejbks.pl
Tagi: Lechia Gdańskpiłka nożna

REKLAMA

NAJNOWSZE

Uczestnicy rejsu Radia Gdańsk na pokładzie houseboata
Wiadomości

Wypłynęliśmy w rejs Pętlą Żuławską. Słuchaj relacji z pokładu „Seksmisji”

Nasza radiowa załoga rozpoczyna rejs Pętlą Żuławską. Zwodzone...

Adrian Kasprzycki
22 czerwca 2026 - 09:47
załamanie pogody w Gdańsku, deszcz zaskoczył mieszkańców
Region

Załamanie pogody na Pomorzu. 130 interwencji strażaków po burzach

Intensywne burze i związane z nimi podtopienia najbardziej...

Adrian Kasprzycki
22 czerwca 2026 - 08:30
Trwa dogaszanie pożaru
Słupsk

Pożar fabryki aerozoli w Charnowie koło Ustki opanowany

Strażacy opanowali pożar fabryki aerozoli w Charnowie w...

u.adahs
22 czerwca 2026 - 07:41

ZOBACZ TAKŻE

Dwóch młodych mężczyzn pozuje do zdjęcia na tle trawiastego boiska z bramką w słoneczny dzień. Mężczyzna po lewej nosi okulary przeciwsłoneczne i zieloną koszulkę w paski, a mężczyzna po prawej ma ciemne, kręcone włosy i granatowy t-shirt. To Karol Pius z Radia Gdańsk oraz Miłosz Sandach z drużyny piłkarskiej Chełmianka Gdańsk
Sport

„Chcemy grać w Lidze Mistrzów” założyciel Chełmianki Gdańsk o perspektywach klubu

2026-06-20
Piłkarze Arki podczas pierwszego treningu przed sezonem 2026/2027 (Fot. Radio Gdańsk/Paweł Kątnik)
Sport

Kadrowa rewolucja w Arce Gdynia. Nowy trener i masa odejść

2026-06-17
Czech Marek Jarolim objął funkcję pierwszego trenera Arki Gdynia
Sport

Marek Jarolím nowym trenerem Arki Gdynia

2026-06-17
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.