Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Arka chce zapomnieć o Jagiellonii. Najlepszym sposobem zwycięstwo z Cracovią

10 grudnia 2018 06:50
w Sport
A A

Piłkarze Arki chcą wskoczyć do pierwszej ósemki Lotto Ekstraklasy. Aby tak się stało muszą w poniedziałek wygrać z Cracovią i zapomnieć o ostatnich niepowodzeniach zarówno w lidze, a tym bardziej w Pucharze Polski. Żółto-niebiescy przegrali dwa ostatnie spotkania z Jagiellonią. W lidze nie powiodło się na wyjeździe, w Pucharze przed własną publicznością. Duży wpływ na rozstrzygnięcie drugiego z tych spotkań miała czerwona kartka, którą pod koniec spotkania dostał Adam Deja. Trener Zbigniew Smółka przyznał, że konsekwencje wobec zawodnika zostały już wyciągnięte. – Są tematy, których nigdy jako człowiek i trener nie będę zamiatał pod dywan. Adam ma świadomość, że zachował się nie tak jak sobie wszyscy zakładamy, natomiast takie rzeczy w sporcie się zdarzają. Kara została naliczona, konsekwencje zostały wyciągnięte, tak jak zawsze w takich przypadkach. Mamy swój regulamin, swoje postanowienia, natomiast takim trenerem jak można o mnie myśleć, to nie jestem. Są rzeczy, które z szatni nigdy nie wyjdą, mówi szkoleniowiec.

W KRAKOWIE I GDYNI CELE SĄ ZNANE

Trener gdynian ocenił także najbliższego rywala swojej drużyny. Przyznał, że trener Probierz jest w ciężkiej sytuacji. – Uważam, że trenerowi Probierzowi się wiele rzeczy posypało. Wiemy jakie cele trener Cracovii miał i jaki to jest klub. My z pokorą musimy robić wszystko krok po kroku, bo jesteśmy bardzo uczciwym, stabilnym klubem, którego zarządzanie bardzo mi imponuje. Po prostu nie dajmy się zwariować. Wiem jakie cele miałem ustalone z zarządem. Moja chęć przyjścia tutaj i zgoda wiązała się ze zmianą stylu gry. W pierwszym roku mojej pracy celem Klubu jest utrzymanie, a moim celem, bo jestem ambitny jest natomiast w każdym meczu zdobywanie punktów. Będziemy robić wszystko, aby dostać się do pierwszej ósemki, ten cel pozwoli Arce Gdynia na wiele spraw, które zobaczycie, jeżeli to marzenie się spełni, dodaje Smółka

PUNKTOWAĆ ZE WSZYSTKIMI

Arka musi zacząć punktować z zespołami lepszymi od siebie. Wówczas żółto-niebiescy mogą być spokojni o utrzymanie, a nawet myśleć o awansie do pierwszej ósemki. – Za mało punktujemy z zespołami topowymi i czołowymi. A nasza gra, charakter i dyspozycja moich zawodników pozwala, żebyśmy z tymi zespołami także zdobywali punkty. Szczególnie zależy mi jednak na meczach domowych. Teraz ich ilość nadrabiamy. Zawsze zadowalają remisy z dobrymi zespołami na wyjeździe, ale u siebie musimy punktować, aby zrealizować cel awansu do pierwszej ósemki, który sami sobie wewnętrznie z zawodnikami ustaliliśmy, powiedział gdyński szkoleniowiec.

Początek spotkania na stadionie przy ul. Olimpijskiej o godz. 18:00.

lus
Tagi: Arka Gdyniapiłka nożna

REKLAMA

NAJNOWSZE

Uczestnicy rejsu Radia Gdańsk na pokładzie houseboata
Wiadomości

Wypłynęliśmy w rejs Pętlą Żuławską. Słuchaj relacji z pokładu „Seksmisji”

Nasza radiowa załoga rozpoczyna rejs Pętlą Żuławską. Zwodzone...

Adrian Kasprzycki
22 czerwca 2026 - 09:47
załamanie pogody w Gdańsku, deszcz zaskoczył mieszkańców
Region

Załamanie pogody na Pomorzu. 130 interwencji strażaków po burzach

Intensywne burze i związane z nimi podtopienia najbardziej...

Adrian Kasprzycki
22 czerwca 2026 - 08:30
Trwa dogaszanie pożaru
Słupsk

Pożar fabryki aerozoli w Charnowie koło Ustki opanowany

Strażacy opanowali pożar fabryki aerozoli w Charnowie w...

u.adahs
22 czerwca 2026 - 07:41

ZOBACZ TAKŻE

Dwóch młodych mężczyzn pozuje do zdjęcia na tle trawiastego boiska z bramką w słoneczny dzień. Mężczyzna po lewej nosi okulary przeciwsłoneczne i zieloną koszulkę w paski, a mężczyzna po prawej ma ciemne, kręcone włosy i granatowy t-shirt. To Karol Pius z Radia Gdańsk oraz Miłosz Sandach z drużyny piłkarskiej Chełmianka Gdańsk
Sport

„Chcemy grać w Lidze Mistrzów” założyciel Chełmianki Gdańsk o perspektywach klubu

2026-06-20
Piłkarze Arki podczas pierwszego treningu przed sezonem 2026/2027 (Fot. Radio Gdańsk/Paweł Kątnik)
Sport

Kadrowa rewolucja w Arce Gdynia. Nowy trener i masa odejść

2026-06-17
Czech Marek Jarolim objął funkcję pierwszego trenera Arki Gdynia
Sport

Marek Jarolím nowym trenerem Arki Gdynia

2026-06-17
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.