Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Tym razem szczęście nie dopisało. Lechia, choć waleczna i przeważająca, wraca z Legnicy tylko z punktem

17 grudnia 2018 18:56
w Sport
A A

Bezbramkowym remisem zakończył się przedostatni w tym roku mecz Lechii Gdańsk w piłkarskiej ekstraklasie. Biało-zieloni zremisowali na wyjeździe z Miedzią Legnica w spotkaniu kończącym 19. kolejkę.

Trener Stokowiec na mecz w Legnicy posłał najsilniejsza jedenastkę. W środku pola, kolejny raz od pierwszych minut pojawił się Tomasz Makowski, który w ostatnich kolejkach stał się pierwszym wyborem szkoleniowca. Bez niespodzianek obyło się także w formacji ofensywnej. Parę skrzydłowych stworzyli Lukas Haraslin i Rafał Wolski z kolei na szpicy, najbardziej wysunięty był Flavio Paixao.

Lechia mecz mogła rozpocząć z wysokiego „C”. Gdańszczanie bez skrupułów rozpoczęli spotkanie z „Miedzianką” i już w pierwszych sekundach mogli prowadzić. Doskonale na prawym skrzydle odnalazł się Filip Mladenović który pomknął z piłką na 16. metr, dograł wzdłuż pola karnego. Akcji nie udało się zamknąć Wolskiemu, ale futbolówka trafiła jeszcze pod nogi Paixao. Ten jednak chybił i legniczanie mogli mówić o dużym szczęściu.

W pierwszych minutach gospodarze byli cofnięci do głębokiej defensywy. Zresztą obrona Miedzi wyglądała na niezwykle szczelną, a beniaminek ekstraklasy swoją siłę opierał głównie na kontrataku. Efekt? W pierwszej połowie Miedź nie oddała celnego strzału na bramkę Dusana Kuciaka. Lechia też nie błyszczała, choć prezentowała ofensywny futbol. W 16. minucie mogło być 1:0. Kombinacyjnie rzut rożny rozegrali pomiędzy sobą Mladenović i Wolski, ten drugi dośrodkował w pole karne a piłka dotarła do Nalepy. Obrońca starał się zaskoczyć bramkarza, ale piłka ostatecznie trafiła w jego ręce. Do końca pierwszej połowy nie za wiele działo się zarówno po jednej jak i drugiej stronie. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale lepszym zespołem wydawała się być Lechia.

Początek drugiej części meczu już nieco bardziej wyrównany. Miedź w końcu zagroziła gdańskiej bramce. Forsell, w 49. minucie, huknął jak z armaty, z rzutu wolnego, na wysokości zadania stanął jednak Kuciak, który sparował bardzo ciężką piłkę, która po koźle zmierzała do bramki. Chwilę później strzałem odpowiedział Kubicki. Bramkarz z problemami, ale ostatecznie złapał piłkę.

W 68. minucie mogło być po wszystkim. Po dośrodkowaniu Kubickiego, pusty przelot zaliczyli obrońcy Miedzi, do futbolówki na 5 metrze dopadł Haraslin, ale słowacki pomocnik fatalnie chybił. W 87. minucie piłkę meczową mieli gospodarze. Zieliński dostał doskonałą piłkę na 15 metrze, przełożył futbolówkę na lewą nogę, ale strzelił bardzo wysoko nad bramką i Lechia mogła mówić o dużym szczęściu. Końcowe minuty to dominacja gospodarzy, którzy wyczuli, że mogą ograć lidera tabeli, ostatecznie również im zabrakło skuteczności i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

lus
Tagi: Lechia Gdańskpiłka nożna

REKLAMA

NAJNOWSZE

Uczestnicy rejsu Radia Gdańsk na pokładzie houseboata
Wiadomości

Wypłynęliśmy w rejs Pętlą Żuławską. Słuchaj relacji z pokładu „Seksmisji”

Nasza radiowa załoga rozpoczyna rejs Pętlą Żuławską. Zwodzone...

Adrian Kasprzycki
22 czerwca 2026 - 09:47
załamanie pogody w Gdańsku, deszcz zaskoczył mieszkańców
Region

Załamanie pogody na Pomorzu. 130 interwencji strażaków po burzach

Intensywne burze i związane z nimi podtopienia najbardziej...

Adrian Kasprzycki
22 czerwca 2026 - 08:30
Trwa dogaszanie pożaru
Słupsk

Pożar fabryki aerozoli w Charnowie koło Ustki opanowany

Strażacy opanowali pożar fabryki aerozoli w Charnowie w...

u.adahs
22 czerwca 2026 - 07:41

ZOBACZ TAKŻE

Dwóch młodych mężczyzn pozuje do zdjęcia na tle trawiastego boiska z bramką w słoneczny dzień. Mężczyzna po lewej nosi okulary przeciwsłoneczne i zieloną koszulkę w paski, a mężczyzna po prawej ma ciemne, kręcone włosy i granatowy t-shirt. To Karol Pius z Radia Gdańsk oraz Miłosz Sandach z drużyny piłkarskiej Chełmianka Gdańsk
Sport

„Chcemy grać w Lidze Mistrzów” założyciel Chełmianki Gdańsk o perspektywach klubu

2026-06-20
Piłkarze Arki podczas pierwszego treningu przed sezonem 2026/2027 (Fot. Radio Gdańsk/Paweł Kątnik)
Sport

Kadrowa rewolucja w Arce Gdynia. Nowy trener i masa odejść

2026-06-17
Czech Marek Jarolim objął funkcję pierwszego trenera Arki Gdynia
Sport

Marek Jarolím nowym trenerem Arki Gdynia

2026-06-17
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.