47. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Koszykówce. Gdańsk na szóstym miejscu

Dziennikarze z Pomorza walczyli na 47. Mistrzostwach Polski w koszykówce. Nasz region reprezentowały
dwie ekipy: Gdańsk oraz Słupsk i Przyjaciele.

Obie ekipy miały szansę nawet na walkę o medale mistrzostw, ale losowanie grup ułożyło się tak pechowo, że nasze zespoły trafiły do tej samej wraz z dwudziestokrotnymi triumfatorami imprezy – drużyną „Życia Warszawy”. Ekipa Słupska i Przyjaciół mocno postawiła się „warszawiakom” ulegając zaledwie 34-40, ale tym samym zabrakło już sił w bratobójczym pojedynku z kolegami z Gdańska. Gdańszczanie zaprezentowali solidny basket konsekwentnie wykorzystując przewagę zawodników z ławki i pewnie wygrali mecz z ekipą Słupska również różnicą 6 oczek.

ZASKAKUJĄCY PÓŁFINAŁ

Z grupy do walki o wyższe pozycje wyszły ekipy „Życia Warszawy” oraz Gdańska. Gdańszczanie ostatecznie zajęli szóstą pozycję ulegając w ćwierćfinale ekipie Katowic, która zdobyła srebrny medal. Zespół Słupsk i Przyjaciele zajął miejsce dziewiąte, ale dwa ostatnie mecze słupszczanie grali już tylko szóstką zawodników w efekcie kontuzji podstawowego centra drużyny Grzegorza Kuliga. Sensacyjnie w półfinale MPD ekipa Wrocławia I – Banda Krzysia pokonała Życie Warszawy 29-22. Dla drużyny z Warszawy była to pierwsza porażka w imprezie od dwudziestu lat. W finale wrocławianie pewnie pokonali ekipę Katowic 36-22.

JEDENAŚCIE ZESPOŁÓW

Mistrzostwa Polski Dziennikarzy odbywały się w COS w Zakopanym po raz 47. po sześcioletniej przerwie. Imprezę reaktywował Piotr Kwiatkowski dzięki wsparciu sponsorów. Zagrało w sumie jedenaście zespołów. Dziennikarze Radia Gdańsk: Łukasz Wojtowicz, Paweł Kątnik i Maksymilian Mróz reprezentowali ekipę Gdańska, a Przemysław Woś drużynę Słupsk i Przyjaciele.