Ten sukces będą świętowali rodzinnie. Lidia i Rafał Czarneccy najszybsi i z rekordami trasy w 5. Gdańsk Maratonie

Rafał Czarnecki okazał się najszybszy w 5. Gdańsk Maratonie. Nie dość, że zawodnik z Bliżyna wygrał po raz trzeci z rzędu, to kolejny raz pobił rekord trasy. Tym razem o ponad 20 sekund. Po biegu nie świętował, lecz czekał na żonę. Ta w świetnym stylu najszybciej pokonała 42 kilometry 195 metrów i triumfowała wśród kobiet z rekordem trasy. Na starcie 5. Gdańsk Maratonu stanęło w niedzielę rano blisko 2800 zawodników. Warunki do biegania były niemal idealne. Na termometrach cztery stopnie, temperatura odczuwalna bliska zeru. Od początku biegu prym wiodło dwóch zawodników. Od samego startu na czele stawki zameldowali się Rafał Czarnecki i Paweł Kosek. Duet utrzymywał tempo przez 41 kilometrów. Dopiero na ostatnich metrach drugi bieg włączył Czarnecki, który na mecie pobił rekord trasy o blisko 20 sekund.