Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Wojewoda pomorski pogratulował Lechii: „Jesteśmy pełni podziwu. Wszyscy byliśmy zachwyceni”

8 maja 2019 09:47
w Sport
A A

Brawa, kilka okrzyków „Lechia Gdańsk!”, a przede wszystkim mnóstwo uśmiechu. Wojewoda pomorski Dariusz Drelich pogratulował biało-zielonym zdobycia Pucharu Polski. – Krążyła legenda, że w Gdańsku pije się z kubków. Chcieliśmy załatwić jakąś szklankę, a tu proszę, mamy puchar – żartował trener Piotr Stokowiec. Wojewoda pomorski, podobnie jak dwa lata temu piłkarzy Arki, zaprosił przedstawicieli Lechii na świętowanie zdobycia Pucharu Polski. – Bardzo dziękuję za przyjęcie mojego zaproszenia. Mamy dziś w urzędzie wojewódzkim piłkarską środę – mówił Dariusz Drelich.

CAŁE POMORZE GRATULUJE

Wojewoda pomorski pojechał do Warszawy, żeby kibicować biało-zielonym. – Ten mecz był bardzo emocjonujący. Chciałbym wyrazić nasz podziw za hart ducha i walkę do ostatniej sekundy spotkania. Po pierwszej, nieuznanej bramce, siedzący obok mnie wojewoda podlaski się cieszył. Ale krótko – mówił z uśmiechem Drelich. – Wszyscy byliśmy zachwyceni. W imieniu wszystkich mieszkańców Pomorza serdecznie gratulujemy. Dwa lata temu dziękowaliśmy Arce, a teraz dziękuję wam, że tak krótko musieliśmy czekać, żeby puchar wrócił na Pomorze – przyznał.

PROŚBA O MISTRZOSTWO

Wojewoda odniósł się też do wtorkowego meczu Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu Liverpool przegrał z Barceloną 0:3 i był skazany na odpadnięcie. W drugim jednak wygrał 4:0 i to angielski zespół awansował do finału. – Rozgrywki trwają i trzymamy za was kciuki. Oglądaliśmy mecz Liverpoolu i Barcelony. To jest najlepszy przykład. Wszyscy myśleli, że sprawa jest rozstrzygnięta, a okazuje się, że sport rządzi się swoimi prawami i wszystko jest możliwe. Życzymy wam i sobie, żeby ten sezon był taki jak mecz pucharowy – z walką do końca – i żebyśmy do pucharu dołożyli mistrzostwo – mówił Drelich.

PUCHAR ZAMIAST KUBKÓW

Bardzo gorące brawa przywitały trenera Piotra Stokowca. – Dziękujemy za miłe przyjęcie. Na pewno jest to wspaniały sezon, ale jeszcze się nie skończył. Wciąż mamy wiele do zrobienia – odniósł się do słów o mistrzostwie. – Kiedy przychodziłem do Gdańska, krążyła legenda, że pije się tu z kubków. Chcieliśmy załatwić jakąś szklankę, a tu proszę, mamy puchar – żartował Stokowiec, na którego słowa odpowiedzią była burza braw. – Rzeczywiście, pięknie, że puchar wrócił na Pomorze. Wiemy, jak ważne są te emocje dla Gdańska. Robimy wszystko, żeby ich dostarczyć. Dołożymy wszelkich starań. I tutaj też apel do pana wojewody, żeby współpraca układała się tak, aby na Stadionie Energa było jak najwięcej kibiców. Cieszymy się z każdego tysiąca, który już jest, i zrobimy wszystko, żeby zapełnić trybuny – zakończył Stokowiec.

Tymoteusz Kobiela
Tagi: Lechia GdańskPiotr StokowiecPuchar Polskiwojewoda pomorski

REKLAMA

NAJNOWSZE

Na Zatoce Gdańskiej powstanie drugi pływający terminal LNG (FSRU 2). Nz. minister energii Miłosz Motyka
Trójmiasto

Nowa jednostka FSRU 2 na Zatoce Gdańskiej. „Gwarancja poprawy odporności gospodarki”

Na Zatoce Gdańskiej powstanie drugi pływający terminal LNG...

Adrian Kasprzycki
25 czerwca 2026 - 19:43
Dni Chojnic odbędą się w dniach 26-28 czerwca. (Fot. KFP/Mateusz Ochocki)
Kaszuby

Koncerty gwiazd, występy zespołów lokalnych i Jarmark Świętojański. Rozpoczynają się Dni Chojnic

W piątek 26 czerwca rozpoczną się Dni Chojnic....

k.pius
25 czerwca 2026 - 19:18
Władimir Kliczko w Gdańsku na Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy
Trójmiasto

Władimir Kliczko: Wołodymyr Zełeński powinien był przyjechać do Gdańska

Prezydent Wołodymyr Zełeński powinien był przyjechać do Gdańska....

Adrian Kasprzycki
25 czerwca 2026 - 18:19

ZOBACZ TAKŻE

Matej Rodin, Matus Vojtko, Aleksandar Cirković czy Alex Paulsen wielokrotnie występowali w pierwszym składzie. Po spadku z Ekstraklasy żaden z nich nie zagra więcej w biało-zielonych barwach.
Sport

Kryzys kadrowy w Lechii Gdańsk nie zwalnia tempa

2026-06-25
fot. Mateusz Pestka/Wikęd Luzino
Sport

Wikęd Luzino zwycięzcą regionalnego Pucharu Polski. W. Wilczyński: To karta przetargowa przy transferach

2026-06-12
Lechia Gdańsk spadła do 1.ligi dwóch sezonach gry na najwyższym poziomie rozgrywkowym (Fot. KFP/Jakub Steinborn)
Sport

Lechia Gdańsk przerywa milczenie. Pożegnano siedem osób

2026-06-10
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.