Trudny sezon dla Czarnych Słupsk zwieńczony brązem

Brązowy medal na zapleczu ekstraklasy zdobyli koszykarze STK Czarni Słupsk. Słupszczanie drugi raz pokonali w „małym finale” Rawlplug Sokół Łańcut 82-65. W pierwszym spotkaniu Czarni wygrali na własnym parkiecie 79-75. Słupszczanie od początku przejęli inicjatywę w drugim meczu. Pewnie wygrali pierwszą i drugą kwartę, kontrolując przebieg spotkania.

PEWNE ZWYCIĘSTWO

Po dwóch kwartach za sprawą Patryka Pełki, Wojciecha Jakubiaka i Adriana Kordalskiego słupszczanie prowadzili
z Sokołem Łańcut różnicą 10 punktów – 41-31. W trzeciej kwarcie gospodarze próbowali odrabiać straty, ale Czarni nie pozwolili się zbliżyć na mniej niż osiem punktów i pewnie dowieźli zwycięstwo do końcowej syreny.

TRUDNY SEZON SŁUPSZCZAN

To był trudny sezon dla słupskiej koszykówki, która musiała się odradzać po upadku ekstraligowej drużyny i zaczęła od nowa w pierwszej lidze. W połowie sezonu karierę zawodnika zakończył Mantas Cesnauskis i został pierwszym trenerem zespołu. Pod jego wodzą Czarni wygrali siedem spotkań z rzędu. W play-off pewnie pokonali WKK Wrocław. W półfinale ulegli Śląskowi Wrocław 2-3, ale po bardzo dobrych pięciu spotkaniach.

Sezon słupszczanie zakończyli zdobyciem brązowego medali w pierwszej lidze.