Mimo trudnych warunków zwyciężyli po raz dziewiąty. Trójmiejska załoga zdobyła mistrzostwo świata w żeglarstwie

Polska załoga po raz kolejny z mistrzostwem świata w żeglarstwie. Na jeziorze Liptovská Mara, niedaleko miejscowości Liptowski Mikułasz na Słowacji, zakończyły się  właśnie zawody w klasie Micro tej dyscypliny. Ekipa w składzie Piotr Tarnacki, Bartosz Makała i Grzegorz Banaszczyk zajęła pierwsze miejsce, po raz dziewiąty broniąc tytuł Mistrzów Świata.

To już 9 tytuł zdobyty w historii załogi. Do tegorocznego startu ekipę przygotował trener trójmiejskiego teamu Jerzy Chodubski.

TRAFILI NA TRUDNE WARUNKI

Zawodom towarzyszyły trudne warunki pogodowe. Ze względu na występujące burze i brak wiatru, rozegrano zaledwie 5 wyścigów. Cztery z nich należały do Piotra Tarnackiego, w tym wyścig długodystansowy, w którym Piotr dopłynął w czasie 3 godzin i 35 minut.

TRADYCJA RODZINNA

Piotr Tarnacki to skipper z Gdańska i reprezentant 77 Racing Club. Z żeglarstwem jest związany od najmłodszych lat. Jego ojciec, Bronisław Tarnacki, to konstruktor jachtowy, wielokrotny mistrz Polski w żeglarstwie, a także uczestnik pierwszych załogowych regat dookoła świata Whitbread Round the World Race.

DOMINACJA POLSKICH ZAŁÓG

W regatach brały udział 33 załogi, w tym 8 z Polski. Drugie miejsce także zajęła załoga z naszego kraju. Jej skipperem jest Marcin Celmerowski, również reprezentant 77 Racing Club z Gdańska.

KOLEJNE ŻEGLARSKIE EMOCJE

Już we wrześniu w Gdańsku odbędą się kolejne regaty z serii Euro Micro, Ich organizatorem będzie gdański 77 Racing Club. Film z mistrzostw możecie zobaczyć poniżej.