Do czterech razy sztuka. Pierwsze euroligowe zwycięstwo koszykarek Arki

Opromienione triumfem nad faworyzowanym Sopronem koszykarki Girony przyjechały do Gdyni po pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Gdynianki w tej edycji nie zaznały jeszcze smaku wygranej. Po trzech kolejkach oba zespoły zamykały tabelę grupy C Euroligi. Po zwycięstwie Arka zrównała się punktami z rywalkami z Katalonii.

Świadome trzech porażek doznanych w dotychczasowych meczach Euroligi, gdyńskie koszykarki fatalnie rozpoczęły spotkanie ze Spar Citylift Girona. Rywalki od początku osiągnęły przewagę, trafiając dwa razy z dystansu. Po dwóch stratach gdynianek na tablicy widniał wynik 0:8.

BALINTOVA DALA SYGNAŁ

Jako pierwsza przełamała się Barbora Balintova, która trafiła kolejno za trzy i za dwa. Arka przejęła inicjatywę i po zaciętej pierwszej kwarcie prowadziła 19:16. Świetne wejście Marissy Kastanek w drugą kwartę, dwie celne „trójki” z rzędu dały prawie dwucyfrową przewagę. Sama rzuciła 10 punktów oraz zanotowała dwie asysty. Rywalki nie zamierzały jednak rezygnować z drugiego z rzędu zwycięstwa. Sukces w meczu z faworyzowanym Sopronem dał wiarę, ze można wygrywać także na wyjazdach.

Druga kwarta zakończyła się remisem i do przerwy Arka prowadziła tylko 36:33.

DOBRA TRZECIA KWARTA

W trzeciej kwarcie było wiele walki. Z dobrej strony pokazała się podkoszowa Sparu Adaora Elonu, z którą miały problemy wysokie zawodniczki Arki. Po trzeciej kwarcie Amerykanka miała na swym koncie 16 punktów, przy blisko 70-procentowej skuteczności. Mimo to Arka powiększyła przewagę do dziewięciu oczek, wygrywając tę część spotkania 22:16

KAPITALNA KOŃCÓWKA

Było nerwowo, gdy rywalki zbliżyły się już na jeden punkt, lecz piękną akcje „2+1” przeprowadziła Barbora Balintova. Rozgrywająca Arki wkrótce miała okazać się bohaterką ostatniej akcji .Wcześniej Sonja Greinacher rzuciła spod kosza i na dwie minuty przed końcem gdynianki prowadziły różnicą czterech punktów. Wykorzystany rzut wolny przez Tijanę Andusic i celna „trójka” Magali Mendy dały Gironie remis 67:67. Koszykarki z Katalonii popełniły jednak błąd, faulując Balintovą na trzy sekundy przed końcową syreną. Słowaczka wykorzystała oba rzuty wolne i pierwsze zwycięstwo w Eurolidze stało się faktem. Arka Gdynia wygrała 71:69.