Nie zawsze się uda wygrać. Trefl na pięciu kończy serię zwycięskich spotkań

Po pięciu wygranych spotkaniach z rzędu zakończyła się seria koszykarzy Trefla. Sopocianie ulegli dobrze dysponowanemu Startowi Lublin 82:95. Nie pomogła dobra postawa Amerykanów C. Medlocka, który zdobył 21 punktów i C. Ayersa – 17. Zobaczyliśmy wreszcie ludzką twarz Trefla Sopot. Podopieczni Marcina Stefańskiego osiągali nieprawdopodobne wyniki, wygrywając m.in. z faworytem ligi Anwilem Włocławek. Każda seria musi się jednak gdzieś kończyć i ta rozpoczęta meczami z Polpharmą Starogard, zakończyła się w Hali 100-lecia, porażką z TBV Startem Lublin.

DRUŻYNY Z TOPU

To było spotkanie ciężkiego kalibru. Zmierzyły się drużyny osiągające w tym sezonie bardzo dobre wyniki, odbierane przez obserwatorów jako osiągane nieco ponad stan. Trefl legitymował się bilansem 6:1, TBV Start 5:2.

Po wyrównanej pierwszej kwarcie, zakończonej przez sopocian nieznacznym prowadzeniem 18:16, w kolejnej goście osiągnęli kilku punktową przewagę, główne za sprawą dobrej skuteczności łotewskiego rozgrywającego Martinsa Laksy. 29-latek do przerwy zgromadził na swoim koncie 11 punktów. Po przerwie był jeszcze skuteczniejszy, trafił łącznie 4 rzuty z dystansu i zdobył w całym spotkaniu 22 punkty. To głównie jego indywidualne popisy pozwoliły gościom w kluczowych momentach utrzymać prowadzenie do końca.

INDYWIDUALNE CENZURKI

Zawiedli tym razem Łukasz Kolenda i Witalij Kowalenko. O ile Kowalenko potrafił już w tym sezonie imponować, o tyle młodemu rozgrywającemu na razie w bieżących rozgrywkach się nie wiedzie i tak też było w sobotę. Nie było też znanej z obecnych rozgrywek dominacji pod koszem. Choć Nana Foulland i Paweł Leończyk znów punktowali dwucyfrowo, tym razem dali dużo mniej w obronie.

Po przegranej w szeregach drużyny z Trójmiasta nie ma rozpamiętywania i przesadnej złości. Trener Marcin Stefański zwracał uwagę na to, że jego zespół trenował najintensywniej w ostatnim czasie, a rezultaty mają przyjść w następnych tygodniach. W kolejnym spotkaniu Trefl czeka wyjazdowa potyczka z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski.

8. kolejka Energa Basket Ligi: Trefl Sopot – TBV Start Lublin (18:16, 20:26, 29:31, 11:13)

Punkty dla Trefla: Ł. Kolenda 1 , Medlock 21, Roberson 8, Kowalenko 0, Foulland 14, M. Kolenda 8, Leończyk 13, Ayers 17

Punkty dla Startu: Lemar 19, Taylor 10, Jeszke 10, Dziemba 13, Jarecki 0, Borowski 0, Grochowski 0, Szymański 3, Laksa 25 , Carter 15