Lechiści w zwycięskim składzie młodzieżowej kadry. Polska pokonała Rosję i jest blisko awansu

Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała Rosję 1:0 i jest coraz bliższa wyjazdu na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Cały mecz rozegrali piłkarze Lechii Tomasz Makowski i Karol Fila. To było bardzo trudne i wyrównane spotkanie. Rosjanie mieli dużo dogodnych sytuacji do zdobycia goli, ale w kilku kluczowych świetnie w bramce zachowywał się Radosław Majecki. Gola na wagę trzech punktów zdobył Patryk Dziczek w 61 minucie.

LECHIŚCI NA PLUS

Czesław Michniewicz ponownie zaufał piłkarzom Lechii. Grający na prawej obronie Karol Fila zagrał przyzwoicie, a jedyne pretensje można było mieć do żółtej kartki, zarobionej w ostatnich minutach meczu i późniejszego faulu w końcówce, które zsumowane mogłyby zakończyć się wykluczeniem. Tomasz Makowski występował na środku pomocy, miał jedną szansę na zapisanie się w protokole, ale jego strzał pod koniec pierwszej połowy został zablokowany.

BLISKO AWANSU
Ostatecznie obaj Lechiści wywiązali się ze swoich zadań, nie byli najlepsi w zespole, ale też nie popełnili rażących błędów. Cała drużyna jest o krok od awansu na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy. Do prowadzącej Rosji traci jeden punkt, ale ma jeden zaległy mecz na trzy kolejki przed końcem. Do awansu z pierwszego miejsca powinno wystarczyć zdobycie 4 punktów w meczach z Bułgarią i Serbią. Na mistrzostwa pojadą zwycięzcy grup i pięć najlepszych drużyn z drugich miejsc.