Oddech na wagę nadziei, ale czy na wagę utrzymania? Polpharma wygrywa z GTK

Po miesiącu przerwy na zwycięską ścieżkę wracają koszykarze Polpharmy. Starogardzianie pokonali we własnej hali GTK Gliwice i znowu mają tylko jedno spotkanie wygrane mniej od zespołu Hydrotrucka Radom. Doskonałe zawody rozegrał Amerykanin Trevon Allen. Starogardzianie od początku zaczęli niezwykle zmotywowani i żądni pierwszego sukcesu po kilku trudniejszych tygodniach. Presja była bardzo duża, a świadomość stawki i odpowiedzialności być może jeszcze większe. Gospodarzom udało się jednak dobrze rozpocząć, co we wcześniejszych spotkaniach bywało ich bolączką. Stykowy wynik utrzymywał się przez trzy kwarty, ale w ostatniej odsłonie starogardzianie zagrali zespołowo, a przede wszystkim niezwykle mądrze, co pozwoliło odskoczyć na kilka punktów, a później wspomnianą przewagę utrzymać.

ALLEN MVP

Nie byłoby tego zwycięstwa bez indywidualnych popisów Trevona Allena – Amerykanin z pozycji nr 2 w kluczowych momentach brał na siebie odpowiedzialność, a że koledzy wiedzieli jak potrzebna jest jego pewność – obsługiwali go podaniami. Ten odwdzięczył się 33-ma punktami, 9 zbiórkami i był najlepszym zawodnikiem na boisku. Ale nie byłoby prawdziwe twierdzenie, że Allen zrobił to w pojedynkę – 18 punktów Haneya, 13 Furstingera i 10 Kowalczyka, z pewnością na końcowy sukces się złożyło.

JESZCZE JEDEN

Polpharma łapie oddech przed kluczowymi pojedynkami w tym sezonie. Zwycięstwo pozwala złapać kontakt z Hydrotruckiem, który jest głównym konkurentem w walce o utrzymanie. Do radomian brakuje starogardzianom jeszcze jednego wygranego meczu. W przypadku równej liczby zwycięstw Polpharma znajdzie się nad drużyną z Mazowsza dzięki lepszemu bilansowi bezpośredniemu. 22. kolejka Energa Basket Ligi: Polpharma Starogard Gd – GTK Gliwice 92:81 (18:22, 23:16, 21:20, 30:23)

Polpharma: Allen 31, Haney 16, Furstinger 11, Surmacz 7, Kowalczyk 8, Washington 5, Olisemeka 2,

GTK: Varnado 7, Szewczyk 13, Gołębiowski 9, Persons 22. Henderson Jr 21, Delas 2, Bogues Jr. 7.