Euroliga nieprzyjazna dla gdyńskich koszykarek. VBW Arka od porażki z Lyonem zaczęła rywalizację w Pradze

Mistrzynie Polski żądne rewanżu za 30-punktową porażkę na otwarcie pierwszego turnieju w Stambule zaczęły znakomicie, bo od prowadzenia 11:4. Zespół z Francji szybko jednak znalazł właściwy stan skupienia i już w połowie pierwszej kwarty mieliśmy remis 14:14.

Potem jednak kolejny sygnał do natarcia dała Alice Kunek, która zdobyła 7 pkt w zwycięskiej 24:18 pierwszej kwarcie. Na wyróżnienie zasłużyły w tym fragmencie także Słowaczki – Balintowa i Slamowa, które nie tylko prowadziły grę, ale do spółki rzuciły 11 pkt.

RÓWNO DO KOŃCA

Gra obu zespołów falowała, dlatego po dwóch minutach drugiej kwarty zespół z Francji wyszedł na prowadzenie. Ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie niezwykle silna Serbka Aleksandra Crvendakic, która bardzo dużo krzywdy wyrządziła gdyniankom w pierwszym meczu 1 grudnia w Stambule. Niestety rywalki zaczęły się rozkręcać. Pod koszem niepodzielnie panowała mierząca prawie 2 metry Helena Ciak, która nie tylko zbierała, ale także blokowała gdynianki.

Ostatecznie druga kwarta dla Lyonu 10-cioma punktami i prowadzenie po pierwszej połowie 46:42. W trzeciej kwarcie gra była wyrównana, ale inicjatywa wciąż należała do Francuzek, które utrzymywały kilkupunktową przewagę. Wyniku po naszej stronie pilnowały Balintowa i Kunek. Kwarta dla zespołu z Francji trzema punktami i 7 punktów do odrobienia.

PACHNIAŁO DOGRYWKĄ

Świetne otwarcie ostatniego odcinka spotkania pozwoliło skrócić dystans do zaledwie 2 pkt. Potem wynikowe wahadło wychylało się od -7 do -2. Na 4 sekundy przed końcową syreną przy stanie 76:79 z dystansu nie trafiła Barbora Balintova i zamiast dogrywki mamy czwartą porażkę VBW Arki w Eurolidze.

VBW Arkia – LDLC Asvel Feminin Lyon 76:79 (24:18, 18:28, 13:16, 21:17)

Punkty:
VBW Arka: Alice Kunek 21, Barbora Balintova 21, Laura Miskiniene 9, Artemis Spanou 9, Angelika Slamova 9, Marissa Kastanek 7, Sonja Greinacher 0, Amalia Rembiszewska 0.

LDLC Asvel Feminin: Aleksandra Crvendakic 16, Nayo Raincock-Ekunwe 15, Ingrid Tanqueray 14, Alysha Clark 11, Michelle Plouffe 8, Sara Chevaugeon 7, Marine Johannes 6, Helena Ciak 2, Marine Fauthoux 0.