Koszykarki VBW Arki pozbawione smaku zwyciężania. Porażka z Fenerbahce Stambuł jest piątą z rzędu

Fatalna czwarta kwarta przegrana 6:29 zdecydowała o piątym już niepowodzeniu VBW Arki w Eurolidze koszykarek. Gdynianki przegrały w Pradze z Fenerbahce Stambuł 57-88.
W inauguracyjnym turnieju w Stambule gdynianki przegrały z gospodyniami różnicą zaledwie 10 punktów. W Pradze po trzech kwartach mogły realnie myśleć o zwycięstwie. Jednak gra mistrzyń Polski w ostatnich minutach zupełnie się posypała i skończyło się pogromem.

KUNEK BEZ WSPARCIA

Jedyną zawodniczką w w Arce, która dotrzymywała kroku rywalkom byłą Alice Kunek, która na turnieju w Pradze zdobywa średnio 20 punktów. Zabrakło, niestety, zdobyczy pozostałych koszykarek.

VBW Arka Gdynia – Fenerbahce Stambuł 57:88 (16:26, 17:18, 18:15, 6:29)

Punkty:

VBW Arka: Alice Kunek 19, Artemis Spanou 7, Laura Miskiniene 7, Marissa Kastanek 7, Angelika Slamova 5, Barbora Balintova 5, Sonja Greinacher 4, Kamila Podgórna 3, Amalia Rembiszewska 0, Aldona Morawiec 0.

Fenerbahce: Kia Vaughn 19, Cecilia Zandalasini 16, Kayla McBride 12, Alina Jagupowa 12, Jasmine Thomas 9, Olcay Cakir 8, Kiah Stokes 4, Satou Sabally 3, Kristine Vitola 3, Sevgi Uzun 2, Tugce Canitez 0.