Czarni pierwszym półfinalistą I ligi koszykarzy. Zwycięstwo zapewniła im spektakularna wygrana w czwartej kwarcie

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk została pierwszym półfinalistą I ligi koszykarzy. Słupszczanie w ćwierćfinale pokonali Elektrobud-Investment Basket Znicz Pruszków 3-0. Ostatni mecz wygrali w Pruszkowie 85-65.

W pierwszych dwóch kwartach to pruszkowianie swoją ambicją, wolą walki i dobrą obroną dyktowali warunki, prowadząc do dwudziestej minuty 41-37. W drugich dziesięciu minutach słupszczanie po raz pierwszy objęli prowadzenie w meczu 35-34, ale tylko na chwilę. Podopieczni Mantasa Cesnauskisa wygrali trzecią kwartę 17-16, by w czwartej po prostu zmiażdżyć rywali aż 31-8.

SERIA RZUTÓW ZA TRZY PUNKTY CZARNYCH

Zespół Andrzeja Kierlewicza nie zdołał zakończyć zdobyciem punktów żadnej z sześciu pierwszych akcji w czwartej kwarcie, a Czarni trafiali za trzy punkty raz za razem. Sześć trójek trafiło do kosza pruszkowian po rzutach Śmigielskiego, Kordalskiego, Kurpisza, Pabiana i Musiała. Ostatnia część meczu wyglądała, jakby Czarni nacisnęli zespołowi gości hamulec w obronie, a sobie gaz do dechy w ataku.

Pewne zwycięstwo po ciężkim meczu przez trzy kwarty dało podopiecznym Mantasa Cesnauskisa awans do półfinału, gdzie Grupa Sierleccy Czarni Słupsk czekać będzie na zwycięzcę ćwierćfinału Rawlplug Sokół Łańcut-GKS Tychy.