Trener reprezentacji Włoch poprowadził drużynę do zwycięstwa. Reprezentacja Turcji bez pomysłu

W 1981 roku na Stadio Olimpico w Rzymie Roberto Mancini zadebiutował na boiskach Serie A w barwach Bolognii. 40 lat później na tym samym stadionie jako trener reprezentacji Włoch poprowadził drużynę do zwycięstwa z Turcją 3:0 w meczu otwarcia EURO 2020.

Reprezentacja Turcji nie miała pomysłu na grę w tym spotkaniu. Przez cały mecz oddali tylko jeden strzał na bramkę, do tego niecelny. Od początku byli nastawieni na grę z kontry, jednak Włosi nie dawali im do tego okazji. W pierwszej połowie drużyna Roberto Manciniego próbowała trafić do siatki rywali poprzez strzały zza pola karnego, te były jednak nieskutecznie a samych niecelnych uderzeń reprezentacja Włoch w pierwszej połowie oddała aż osiem. W drugiej połowie gospodarze zdecydowanie poprawili skuteczność i osiem oddanych strzałów zamienili na trzy bramki, które dały im pewny triumf w tym meczu.

TURCJA – WŁOCHY 0:3

Bramki: 53′ Demiral (sam.), 66′ Immobile, 79′ Insigne