Nie samą lekkoatletyką polska reprezentacja w Tokio żyje. Mamy kolejny medal „na wodzie”! Srebro zdobyte przez żeńską sztafetę [PODSUMOWANIE 17. DNIA IO W TOKIO]

Lekkoatletyka zdominowała ostatnie doniesienia z Tokio. Worek medali się rozwiązał i kolejne krążki z niego wypadały, wszystkie na dworze Królowej Sportu. Ale nie samą lekkoatletyką Polska żyje. Mamy kolejny medal, a wywalczyły go kajakarki – Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska zdobyły brąz. Dorobek medalowy w lekkoatletyce również został powiększony, tym razem o srebro zdobyte przez żeńską sztafetę.  To kolejny medal, który był trochę niespodziewany. Oczywiście, można było trzymać kciuki, liczyć, że się uda, ale kajakarki nie były tak żelaznymi faworytkami jak spora część naszej lekkoatletycznej reprezentacji.

Tymczasem Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska w finale konkurencji K-4 na 500 metrów na metę dopłynęły z czasem 1.36,445 i ustąpiły jedynie Węgierkom (1.35,463) i Białorusinkom (1.36,073). Dopiero czwarta dopłynęła osada Nowej Zelandii w składzie z Lisą Carrington.

Na wodzie walczył też Wiktor Głazunow w kategorii C-1 na 1000 metrów. Dostał się do finału B, w którym zajął piąte miejsce, a ostatecznie został sklasyfikowany na 13. pozycji.

Za nami również zmagania w olimpijskim biegu maratońskim. Karolina Nadolska ukończyła go na czternastej pozycji, Aleksandra Lisowska była 35., a Angelika Mach 59.

Triumfowała Peres Jepchirchir z Kenii z czasem 2:27.20.

W keirinie nasi reprezentanci, czyli Mateusz Rudyk i Patryk Rajkowski nie przebrnęli zarówno pierwszej rundy, jak i repasaży. W madisonie z kolei Szymon Sajnok i Daniel Staniszewski zajęli ósme miejsce.

W skoku wzwyż Kamila Lićwinko niestety nie zaliczyła 1,96 metra. Rezultat 1,93 metra pozwolił jej zająć 11. miejsce na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Żeńska sztafeta 4×400 m wywalczyła srebrny medal IO w Tokio. Polki w składzie Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan oraz Justyna Święty-Ersetic dobiegły do mety jako drugie z czasem 3:20.53, co jest nowym rekordem Polski. Lepsze od reprezentantek Polski były jedynie Amerykanki, które zdobyły czas 3:16.85.